Biomed-Lublin pokazał symboliczny zysk za I półrocze

Omawiane walory:

Biomed-Lublin odnotował 0,72 mln zł zysku netto w I połowie 2020 r. wobec 0,61 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Kurs akcji firmy farmaceutycznej rośnie w wtorek kwadrans po godz. 9 o 3 proc., a za jedną akcje płacono 11,85 zł.

Biomed,Lublin,koronawirus

(Fot. Biomed Lublin/fb)

Zysk operacyjny wyniósł 2,24 mln zł wobec 1,98 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 19,7 mln zł w I połowie 2020 r. wobec 18,37 mln zł rok wcześniej.

– W I półroczu 2020 r. przychody ze sprzedaży wzrosły o 7 proc. w porównaniu do I półrocza 2019 r. Największy wpływ na to miała sprzedaż szczepionki BCG, Onko BCG oraz Lakcidu, wzrost odpowiednio o 56 proc., 116 proc. i 58 proc. Spadek przychodów z Distreptazy dotyczy rynku krajowego i był powodem zakończenia współpracy z Bioton S.A. w zakresie dystrybucji i promocji tego produktu. W celu rozwoju sprzedaży spółka podjęła rozmowy i podpisała term sheet z firmą Sympar w sprawie współpracy przy dystrybucji produktu Distreptaza na terenie Polski – czytamy w sprawozdaniu zarządu.

>> PROMOCJA! Do końca września kup abonament półroczny do Strefy Premium StockWatch.pl, a drugie pół roku otrzymasz gratis!

Produkty Biomed-Lublin są obecnie dostępne w sprzedaży w 27 krajach na 4 kontynentach. W ofercie spółki znajduje się w sumie ponad 50 produktów.

– W I półroczu 2020 roku spółka osiągnęła zysk netto w kwocie 719 tys. zł poprawiając wynik z I półrocza 2019 o 18 proc. Uzyskany wynik był skutkiem : wyższych o 1 334 tys. zł niż w ubiegłym okresie przychodów ze sprzedaży, niższych o 1 605 tys. zł kosztów sprzedaży. […] Spadek kosztów sprzedaży wynikał głównie ze zmiany sposobu rozliczania prowizji dla Biotonu za dystrybucję Distreptazy – czytamy dalej.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BIOMEDLUB, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR