BoomBit podpisał umowę inwestycyjną dotyczącą spółki SuperScale

Omawiane walory:

Celem transakcji jest pozyskanie dla SuperScale nowego dominującego udziałowca branżowego - Level-Up, funduszu wyspecjalizowanego w obszarze gamingu, który przyspieszy globalny rozwój spółki.

boombit, umowa, superscale levelup, gaming, akcje,

BoomBit podpisał umowę inwestycyjną dotyczącą spółki SuperScale

Elementem zawartej transakcji jest sprzedaż części posiadanych przez BoomBit udziałów w SuperScale oraz podwyższenie kapitału zakładowego tej spółki, co skutkuje zmniejszeniem udziału BoomBit do 20,4 proc. W konsekwencji BoomBit rozpozna jednorazowy wynik w wysokości ok. 8,3 mln zł, w związku ze sprzedażą części udziałów oraz zmianą metody ich wyceny.

Level-Up to fundusz venture-capital wyspecjalizowany w obszarze gier mobilnych. Wśród inwestycji portfelowych posiadał już kilkadziesiąt studiów produkcyjnych z Europy i Azji. Zespół Level-Up wspiera spółki portfelowe nie tylko poprzez zapewnienie finansowania, ale także w zakresie prowadzenia biznesu, rozwoju gier oraz komercjalizacji. W przeszłości fundusz sprzedawał swoje udziały w rozwijanych spółkach portfelowych do globalnych podmiotów takich jak m.in. Twitch oraz GSN Games z grupy kapitałowej Sony Pictures Entertainment.

– Cieszymy się z nowego partnera SuperScale, który z pewnością pozwoli przyspieszyć rozwój tej spółki. Co niemniej ważne, kształt transakcji, w wyniku której stajemy się mniejszościowym udziałowcem, pozwoli SuperScale na rozpoczęcie współpracy z czołowymi producentami i wydawcami gier mobilnych, z którymi my jako BoomBit konkurujemy na globalnych rynkach. Strategia Superscale zakłada m.in. otwarcie biura w USA, co pozwoli im stać się globalnym graczem na rynku i – co za tym idzie – przyciągać coraz więcej topowych klientów. Kibicuję SuperScale od momentu gdy byli kilkuosobowym startupem i gorąco wierzę, że wprowadzenie na pokład globalnego gracza spowoduje, że wartość SuperScale się zwielokrotni, oczywiście z korzyścią też dla nas – mówi Hannibal Soares, wiceprezes Zarządu BoomBit.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Zmniejszamy zaangażowanie, ale zakładamy kontynuację współpracy z SuperScale w zakresie naszych gier GaaS. Dotychczasowe wsparcie SuperScale dała nam wiele doświadczeń, zespoły ściśle współpracowały i ten know-how wykorzystujemy tworząc nasze gry i budując strategię i nowe narzędzia UA i BI. W obszarze gier hypercasual nie korzystaliśmy z doradztwa SuperScale – prace nad wszystkimi grami, w tym nad hitem Ramp Car Jumping, realizował nasz wewnętrzny zespół korzystający z naszych autorskich narzędzi do pozyskiwania użytkowników – mówi Marcin Olejarz, prezes Zarządu BoomBit.

Umowa zawarta została z Level-Up First S.àr.l. oraz panem Ivanem Trancikiem (obecnym współudziałowcem) i innymi inwestorami indywidualnymi. Transakcja obejmuje m.in. warunki podwyższenia kapitału zakładowego w SuperScale, sprzedaży części udziałów posiadanych przez BoomBit oraz spłaty pożyczek przez SuperScale na rzecz BoomBit.

BoomBit to producent i wydawca gier mobilnych. Działa na rynku globalnym, produkując gry w formule free-to-play na platformy iOS oraz Android, a także gry na platformę Nintendo Switch. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od maja 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BoomBit)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR