British Automotive Holding przedłużył umowę importerską Jaguar Land Rover Kurs wystrzelił

Omawiane walory:

British Automotive Holding otrzymał pismo od Jaguar Land Rover, potwierdzające informację w zakresie terminu obowiązywania umowy importerskiej do 31 marca 2021 roku. We wtorek przed południem kurs akcji spółki rośnie o ponad 35 proc.

bah, jlr, import, akcje,

(Fot. Mat. prasowe)

– JLR potwierdził na piśmie informację przekazaną emitentowi w trakcie telekonferencji w dniu 17 stycznia 2020 r. […], zgodnie z którą JLR podjął decyzję o bezwarunkowym, tj. bez określenia minimalnej liczby sprzedanych samochodów, przedłużeniu terminu obowiązywania umowy importerskiej do dnia 31 marca 2021 r. – czytamy w komunikacie.

JLR poprosił także o potwierdzenie przez BAH przedłużenia umowy importerskiej do 31 marca 2021 roku, a emitent złożył podpisy pod wyżej wymienionym dokumentem.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Zgodnie z wolą naszego partnera, zdecydowaliśmy się na przedłużenie współpracy i będziemy realizować kontrakt do końca I kw. 2021 r. na warunkach dostosowanych do realiów i wspólnie z Producentem ustalonych celów. Planujemy jednocześnie rozwijać nasz segment dilerski oraz budować nowy biznes w oparciu o umowę importerską z SsangYong, a także poszukiwać możliwości rozwoju w innych synergicznych segmentach rynku, takich jak rent-a-car – powiedział Miętkiewicz.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BAHOLDING, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR