British Automotive Holding wchodzi w nowy biznes

Omawiane walory:

Lobexim - spółka zależna Grupy British Automotive Holding (BAH) - podpisał 5-letnią umowę franczyzową z firmą SurPrice Rent A Car na prowadzenie wypożyczalni aut w Polsce. W czwartek akcje spółki drożeją o ponad 6 proc.

Prezes British Automotive Holding (BAH) Mariusz Książek. (Źródło: GPW)

Od 1 marca tego roku będą funkcjonowały oddziały na lotniskach w Warszawie, Modlinie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach oraz poza terenem lotnisk w Warszawie i Białymstoku. Według umowy, BAH ma możliwość rozszerzenia działalności na inne porty lotnicze lub miasta w Polsce na zasadzie wyłączności. SurPrice Rent A Car, oprócz marki, użyczy BAH know-how w zakresie prowadzenia i rozwoju sieci. Franczyzodawca zapewni – poprzez swoje umowy i kontakty – dostęp do brokerów międzynarodowych, którzy dominują obecnie na rynku rezerwacji turystycznych i obsługują w obszarze wynajmu samochodów także linie lotnicze. SurPrice Rent A Car dostarczy też systemy pricingu, rezerwacji i obsługi klienta. Kontrakt obowiązuje do 2024 roku z możliwością przedłużenia go na kolejne 5 lat.

– Podpisana umowa to pierwszy efekt prac zarządu dotyczących przeglądu opcji strategicznych dla grupy. W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia umowy importerskiej z koncernem JLR intensywnie szukamy możliwości rozwoju i dywersyfikacji biznesu o perspektywiczne obszary synergiczne z naszą zasadniczą działalnością. Takim właśnie obszarem jest wynajem aut. Uważamy, że w związku z rosnącą mobilnością społeczeństwa oraz trendem zmierzającym do używania, a nie posiadania samochodów, a także zmianom legislacyjnym najem krótko- i – średnioterminowy będzie dynamicznie się rozwijał – powiedział prezes BAH Mariusz Książek.

– W rozwoju sieci wypożyczalni chcemy skupić się szczególnie na lokalizacjach lotniskowych, ponieważ dają one dostęp do coraz szerszego grona klientów podróżujących zarówno służbowo, jak i prywatnie. Dzięki zleceniom pozyskanym w ramach franczyzy nasze oferty będą już teraz widoczne na ponad 25 stronach internetowych, prowadzonych przez 14 brokerów. Docelowo widzimy duży potencjał na wypracowanie synergii z dilerami JLR, m.in. w zakresie cross-sellingu, finansowania czy budowaniu oferty aut używanych – dodał dyrektor zarządzający powołanej spółki Grzegorz Czarnecki.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Obecnie SurPrice posiada wypożyczalnie w niemal 30 krajach w Europie i Ameryce Północnej. Najwięcej punków funkcjonuje w typowo wakacyjnych lokalizacjach nad basenem Morza Śródziemnego i Morza Czarnego.

– Jednocześnie emitent informuje, że rozpoczęcie działalności w zakresie wynajmu samochodów nie spowoduje zakończenia przeglądu opcji strategicznych przez grupę kapitałową British Automotive Holding – podsumowano.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BAHOLDING, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR