Akcjonariusze Canal+ Polska odwołali IPO

Omawiane walory:

Nici z kolejnego dużego debiutu na GPW. TVN Media oraz Liberty Global Ventures Holding, czyli akcjonariusze sprzedający, wspólnie zadecydowali o odwołaniu planowanej oferty publicznej akcji CANAL+ Polska.

Canal,plus,IPO,debiut,oferta,publiczna,gpw

Fot. Canal+ Polska

– Decyzja ta jest związana ze zmiennością na rynkach finansowych w ostatnim czasie, wpływającą negatywnie na możliwość przeprowadzenia oferty. Intencją akcjonariuszy sprzedających jest powrót to planów przeprowadzenia oferty, kiedy sytuacja na rynkach finansowych będzie bardziej sprzyjająca – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Przypomnijmy, że pierwotna oferta publiczna Canal+ Polska obejmowała łącznie do 21,62 akcji istniejących, stanowiących nie więcej niż 49 proc. kapitału zakładowego. Cenę maksymalną ustalono na 60 zł za akcję. Wartość oferty publicznej mogła sięgnąć nawet 1,3 mld zł.

W związku z odwołaniem oferty zapisy złożone na akcje oferowane zostają uznane za nieważne, a dokonane płatności zostaną zwrócone inwestorom bez jakichkolwiek odsetek i odszkodowań nie później niż 7 dni po dniu publikacji wtorkowej decyzji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o canalplus)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR