Captor Therapeutics uplasował IPO po cenie maksymalnej

Omawiane walory:

Spółka biofarmaceutyczna rozwijająca kandydatów na leki w terapii chorób onkologicznych i autoimmunologicznych z wykorzystaniem celowanej degradacji białek, zamknęła z sukcesem pierwszą ofertę publiczną, plasując wszystkie oferowane akcje po maksymalnej cenie.

captor,Therapeutics,ipo,debiut,biotech,akcje, emisja

Captor Therapeutics uplasował IPO po cenie maksymalnej

Oferta publiczna spółki obejmowała 871.500 nowo emitowanych akcji oraz – ze względu na znaczny popyt wśród inwestorów – sprzedaż 198.000 akcji istniejących. Spółka oraz akcjonariusze sprzedający dokonali przydziału łącznie 1.069.500 akcji, a wartość oferty wyniosła ok. 184 mln zł. Inwestorzy instytucjonalni nabyli 959.500 akcji, natomiast inwestorom indywidualnym przydzielono 110.000 akcji.

Na akcje spółki zapisało się blisko 1,8 tysiąca inwestorów indywidualnych, którzy złożyli zapisy na ponad 228 mln zł. Duże zainteresowanie akcjami spółki ze strony inwestorów indywidualnych przełożyło się na redukcję w transzy detalicznej na poziomie 91,7 proc.

Pierwsza oferta publiczna Captor Therapeutics jest pierwszym europejskim IPO spółki specjalizującej się w odkrywaniu leków z wykorzystaniem celowanej degradacji białek (TPD).

„Spektakularny sukces oferty publicznej potwierdza, że nasza Spółka i jej perspektywy zostały bardzo pozytywnie ocenione przez polskich i międzynarodowych inwestorów. Fakt, iż IPO Captora stanowi największą w historii GPW ofertę publiczną w sektorze biotechnologicznym, a jednocześnie pierwszą w Europie publiczną ofertę spółki wykorzystującej technologię TPD świadczy z jednej strony o znaczącym postępie jaki się dokonuje w polskim sektorze biotechnologicznym, a z drugiej strony o coraz większej dojrzałości rynku kapitałowego w Polsce. Oznacza to również kolejny etap naszego rozwoju – jako spółka publiczna podejmujemy się wielu nowych obowiązków, ale zyskujemy też dodatkowe narzędzia, dzięki którym Captor mocniej wkroczy na międzynarodową arenę rozwoju leków TPD. W imieniu Zarządu Spółki pragnę podziękować wszystkim spośród 84 kolegów i koleżanek w Captorze za ich niezawodną pracę, która doprowadziła do osiągnięcia tak wielkiego sukcesu i nadejścia tego ważnego momentu w historii spółki” – powiedział dr Tom Shepherd, CEO i Prezes Zarządu Captor Therapeutics.

Środki pozyskane przez spółkę w ofercie publicznej, w wysokości ok. 150 mln zł (ok. 38 mln USD), zostaną przeznaczone w szczególności na następujące cele:

 • Dalszy rozwój naszego pipeline innowacyjnych leków w fazie przedklinicznej i rozpoczęcie wstępnej fazy klinicznej dla najbardziej zaawansowanych projektów.
 • Zawarcie budujących wartość umów z kolejnymi partnerami z branży farmaceutycznej i biotechnologicznej, obok naszej dotychczasowej współpracy z Sosei Heptares.
 • Ulepszenie i rozbudowanie potencjału naszych nowoczesnych laboratoriów TPD we Wrocławiu.
 • Wzmocnienie aktywności biznesowej w Allschwil (Szwajcaria), a co za tym idzie coraz silniejsze strategiczne pozycjonowanie się Spółki w branży biotechnologicznej.
 • Poszerzenie naszego międzynarodowego zespołu naukowo-biznesowego o kluczowych nowych pracowników niezbędnych do sprostania stojącym przed Spółką nowym wyzwaniom rozwojowym i klinicznym.
 • Dalszy dynamiczny rozwój rosnącego portfolio własności intelektualnej.

– Gdy zakładaliśmy Captor Therapeutics, mieliśmy nowatorskie pomysły na zbudowanie wyjątkowej firmy biotechnologicznej zajmującej się celowaną degradacją białek, która stanie się międzynarodowym graczem w branży odkrywania i rozwoju nowych leków. Po latach ciężkiej pracy, dzięki prywatnym inwestorom-wizjonerom i niezwykłemu zaangażowaniu naszego zespołu, dziś widać, w jaki sposób solidne pomysły można przełożyć na rzeczywistość o dużym potencjale – spółkę z szerokim pipeline programów rozwoju innowacyjnych leków i zróżnicowaną platformą TPD pozwalającą na odkrywanie wielu nowych kandydatów na leki – skomentował Dr Michal Walczak, Współzałożyciel, Członek Zarządu i Chief Scientific Officer.

Captor Therapeutics to szybko rozwijająca się europejska spółka biofarmaceutyczna prowadząca główną działalność we Wrocławiu. Spółka działa w nowoczesnych laboratoriach we Wrocławskim Parku Technologicznym. Captor jest również obecna w Szwajcarskim Parku Innowacji w Allschwil pod Bazyleą, dzięki swojej spółce zależnej Captor Therapeutics GmbH.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o captor)

 • Dr Paweł Dobrzański pokieruje działem biologii w Captor Therapeutics

  Zespół naukowy szwajcarsko-polskiej spółki biofarmaceutycznej CAPTOR Therapeutics wzmocni dr Paweł Dobrzański – międzynarodowy ekspert w dziedzinie biologii molekularnej i rozwoju leków na choroby nowotworowe i immunologiczne. Obejmie stanowisko dyrektora działu biologii i będzie odpowiedzialny za współtworzenie naukowej strategii spółki, nadzór oraz merytoryczne wsparcie nad projektami badawczo-rozwojowymi.

 • Captor Therapeutics planuje debiut na GPW na przełomie 2020/2021

  CAPTOR Therapeutics złożył w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt w związku z zamiarem przeprowadzenia pierwszej publicznej oferty akcji i dopuszczenia oraz wprowadzenia akcji do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka planuje debiut na giełdzie na przełomie roku 2020/2021.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR