Dr Paweł Dobrzański pokieruje działem biologii w Captor Therapeutics

Omawiane walory:

Zespół naukowy szwajcarsko-polskiej spółki biofarmaceutycznej Captor Therapeutics wzmocni dr Paweł Dobrzański – międzynarodowy ekspert w dziedzinie biologii molekularnej i rozwoju leków na choroby nowotworowe i immunologiczne. Obejmie stanowisko dyrektora działu biologii i będzie odpowiedzialny za współtworzenie naukowej strategii spółki, nadzór oraz merytoryczne wsparcie nad projektami badawczo-rozwojowymi.

Fot. Pexels

Dr Dobrzański jest biologiem molekularnym i farmakologiem z ponad 30 letnim doświadczeniem w rozwoju leków nabytym w szeregu czołowych firm farmaceutycznych i biotechnologicznych w USA, gdzie zajmował wysokie stanowiska kierownicze. Dr Dobrzański specjalizuje się w opracowywaniu nowatorskich terapii w zakresie onkologii, immunologii oraz chorób zwłóknieniowych. Posiada głęboką wiedzę na temat wszystkich etapów przedklinicznego rozwoju leków, ze szczególną ekspertyzą w modelach zwierzęcych raka i innych chorób. Dr Dobrzański ma tez bogate doświadczenie w projektowaniu i przeprowadzaniu wczesnych etapów badań klinicznych oraz w prowadzeniu badań translacyjnych. Tytuł doktorski w zakresie genetyki i biologii molekularnej uzyskał na Uniwersytecie w Kolonii, a staż podoktorski odbył Europejskim Laboratorium Biologii Molekularne (EMBL) w Heidelbergu oraz w Instytucie Badan Farmaceutycznych firmy Bristol-Myers Squibb, w USA. W 1994 r. rozpoczął prace w firmie biotechnologicznej Cephalon Inc. (USA), w której był jednym z założycieli Departamentu Onkologii gdzie przez wiele lat kierował grupami badawczymi rozwijającymi nowe terapie nowotworowe. Szereg programów prowadzonych przez dr Dobrzańskiego doprowadziło do opracowania związków, które osiągnęły fazę kliniczną. Od roku 2011 kontynuował prace badawczo-rozwojowe w obszarze onkologii oraz immunologii w Teva Pharmaceuticals (USA), gdzie był dyrektorem Działu Onkologii. W latach 2016-2020 dr Dobrzański pracował w firmie OncoArendi Therapeutics w Warszawie, gdzie pełnił funkcje dyrektora naukowego oraz dyrektora działu biologii i był odpowiedzialny za strategię naukową i kliniczną firmy oraz całokształt badań biologicznych.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni i zaszczyceni, że nasz zespół powiększy się o postać z tak bogatym doświadczeniem w zakresie rozwoju leków, olbrzymim dorobkiem i uznaniem w świecie naukowym. Wielokrotnie podkreślałem, że największą wartością Captor Therapeutics jest nasz znakomity zespół, mający wiedzę, wielkie umiejętności i doświadczenie, dla którego praca w branży jest pasją. Wierzę, że doświadczenie Pawła Dobrzańskiego, zarówno w zakresie prowadzenia badań, jak i zarządzania pracą zespołu badawczego, świetnie uzupełni i pomoże w dalszym rozwoju naszych kompetencji. Z naszego punktu widzenia szczególnie cenne będzie spojrzenie Pawła na biologiczne aspekty naszych projektów. Jego doświadczenie w zakresie wielu obszarów terapeutycznych, a szczególnie onkologii, chorób autoimmunologicznych czy chorób układu nerwowego na pewno przełoży się na nasze prace. Paweł praktykował rozwój leków również w Polsce w okresie pracy w OncoArendi, gdzie budował strategię i nadzorował pracę nad projektami OATD-01 i OATD-02. W ubiegłym roku cząsteczka OATD-01 przeszła pierwszy etap badań klinicznych, a prawa do niej nabył belgijski Galapagos, co stanowiło największą umowę partneringową w historii polskiej biotechnologii. – mówi Michał Walczak, Członek Zarządu i Akcjonariusz Captor Therapeutics.

– Captor Therapeutics to jedna z nielicznych firm na świecie, która pracuje nad innowacyjną technologią TPD czyli celowanej degradacji białek. To innowacyjne podejście w rozwijaniu leków ma potencjał zrewolucjonizowania sektora farmaceutycznego. Technologia celowanej degradacji białek otworzyła nowe możliwości leczenia chorób, dla których aktualnie nie ma terapii lub są one nie w pełni skuteczne. Dla mnie jako naukowca rozwijającego nowe terapie możliwość zastosowania tej przełomowej technologii dla wypełnienia niezaspokojonych potrzeb medycznych i pomocy chorym jest niepowtarzalną okazją i wyzwaniem. Jednocześnie, jako szef zespołu biologii, mam zamiar wykorzystać efekt synergii doświadczenia i wiedzy całego zespołu do rozwoju nowych kandydatów na leki. Istotne znaczenie będzie także miała możliwość pracy w laboratorium w Szwajcarii w Bazylei, będącej w samym sercu świata farmaceutycznego i biotechnologicznego – mówi dr Paweł Dobrzański.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o captor)

  • Captor Therapeutics uplasował IPO po cenie maksymalnej

    Spółka biofarmaceutyczna rozwijająca kandydatów na leki w terapii chorób onkologicznych i autoimmunologicznych z wykorzystaniem celowanej degradacji białek, zamknęła z sukcesem pierwszą ofertę publiczną, plasując wszystkie oferowane akcje po maksymalnej cenie.

  • Captor Therapeutics planuje debiut na GPW na przełomie 2020/2021

    CAPTOR Therapeutics złożył w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt w związku z zamiarem przeprowadzenia pierwszej publicznej oferty akcji i dopuszczenia oraz wprowadzenia akcji do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka planuje debiut na giełdzie na przełomie roku 2020/2021.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR