StockWatch.pl

CD Projekt rozpoczyna beta-testy GOG Galaxy 2.0

Omawiane walory:

Szykuje się mała rewolucja na rynku cyfrowej dystrybucji gier. Warszawskie studio szlifuje nową wersję GOG-a, która ma ułatwić życie graczom i zebrać ich gry ze wszystkich platform, a nawet konsol, w jednym miejscu.

Fot. goggalaxy.com

CD Projekt ruszył z zapisami na beta-testy platformy GOG GALAXY 2.0. Dzięki niej warszawskie studio może poważnie namieszać w mocno rozdrobnionym rynku cyfrowej dystrybucji gier.

Nowa wersja platformy CD Projektu ma ruszyć w ciągu kilku miesięcy i zaoferuje graczom wiele zmian. Największą z nich jest integracja z innymi platformami cyfrowej dystrybucji i stworzenie jednej biblioteki gier, która ma objąć swoim zasięgiem również konsole stacjonarne. Gracz dzięki GOG Galaxy 2.0 uruchomi swoje gry z poziomu aplikacji GOG, niezależnie od tego przez którą platformę nabył grę (Steam, Uplay, Origin, Epic Games Store czy Launchera Bethesdy). Oczywiście nadal będzie potrzebny klient tej platformy, ale wszystkie gry będą znajdować się w jednej bibliotece. Klient GOG-a będzie również obsługiwał różne statystyki, jak czas i postępy w grach oraz osiągnięcia. Oprócz tego aplikacja ma obsługiwać automatyczne aktualizacje i zapisy gry w chmurze.

– Nowy GOG jest odpowiedzią na olbrzymią fragmentaryzację rynku. Gracze mają porozrzucane gry po różnych platformach i do każdej muszą się oddzielnie logować. Chcemy to zmienić. Za tym pomysłem kryje się też pomysł biznesowy – w pierwszej kolejności przy wzroście użytkowników liczymy na zwiększenie sprzedaży z naszego własnego sklepu, który ma prawie 3 tys. pozycji w katalogu – powiedział prezes Adam Kiciński podczas telekonferencji wynikowej.

Ważnym aspektem aplikacji ma być także część społecznościowa. GOG Galaxy w wersji 2.0 umożliwi komunikację z innymi graczami, w tym z tymi posiadającymi konsole. Gracz będzie mógł śledzić postępy znajomych w grach, zobaczy ich czas gry i osiągnięcia. Bibliotekę gier będzie można również w pełni personalizować w zależności od naszych preferencji, używając filtrów, tagów i dodając własne elementy graficzne.

>> Odliczanie czas zacząć – omówienie sprawozdania finansowego CD Projektu za rok 2018

Aplikacja – wbrew powszechnym trendom – ma również zadbać o prywatność gracza. Nowy klient nie będzie dzielił się danymi osobowymi z innymi podmiotami, nie będzie również śledził danych z komputera gracza. Każdy użytkownik będzie miał również możliwość usunięcia swoich danych z serwerów GOG-a.

GOG Galaxy w wersji 2.0 będzie obsługiwał komputery osobiste z systemami Windows oraz Mac. Do beta-testów platformy można przystąpić na oficjalnej stronie GOG-a.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR