CI Games zamknęło półrocze na minusie. Spółka finalizuje prace nad najnowszym Sniperem

Omawiane walory:

W pierwszym półroczu br. CI Games wypracowało blisko 7,2 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i 8,1 mln zł straty netto.

CIGames, Sniper, Ghost, Warrior, Contracts, wyniki

CI Games finalizuje prace nad Sniper Ghost Warrior Contracts (Fot. mar. prasowe)

Zarząd CI Games tłumaczy tegoroczną stratę malejącymi przychodami ze starego portfela gier oraz dodatkowymi kosztami marketingu związanymi z przygotowaniami do premiery nowej gry. Negatywny wpływ na rezultat netto miały też straty poniesione przez spółki zależne w tym głównie United Label i City Interactive USA Inc.

– Główny wpływ na wyniki finansowe grupy miały cykl życia produktów i zwiększone nakłady marketingowe związane z przygotowaniem do premiery. W bieżącym roku przychody były wygenerowane głównie przez sprzedaż gier z serii SGW oraz Lords of the Fallen – informuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Sytuację finansową uratowała emisja akcji. W I półroczu spółka pozyskała od inwestorów 9,3 mln zł na zwiększenie zespołu deweloperskiego, wsparcie działań marketingowych oraz rozszerzenie portfolio wydawniczego. Obecnie zespół deweloperski finalizuje prace nad najnowszą częścią snajperskiej serii – Sniper Ghost Warrior Contracts. Premiera tytułu zaplanowana jest na 22 listopada.

– Premiera najnowszej odsłony Snipera odbędzie się w okresie przedświątecznym. Będziemy z nią dobrze widoczni na półkach sklepów na całym świecie, poprzez naszą własną dystrybucję w USA oraz sieć międzynarodowych partnerów dystrybucyjnych. – dodaje Marek Tymiński.

CI Games samodzielnie będzie dystrybuował grę na amerykańskim rynku. W pozostałych krajach będzie współpracował z renomowanymi dystrybutorami. Kluczowym partnerem spółki w tym obszarze jest Koch Media, który odpowiada za dystrybucję gry m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, czy Hiszpanii. W Japonii i Korei Południowej za dystrybucję będzie odpowiadał H2 Interactive Co. Ltd.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive). W czwartek na zamknięciu sesji jedna akcja spółki kosztowała 0,92 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR