Co dalej z kursami akcji Graala i Polenergii – analiza techniczna

Omawiane walory: ,

W ciekawej sytuacji technicznej znalazły się walory dwóch przecenionych w tym roku spółek z indeksu sWIG80. Ekspert z DM BOŚ zwraca uwagę na możliwość wybicia górą z konsolidacji notowań Graala i Polenergii.

Pierwsza połowa wakacji stoi pod znakiem odbicia. Wśród indeksów liderem jest WIG-Surowce, który w dwa tygodnie zyskał 14 proc. Sektorową lokomotywą pozostaje KGHM, napędzany przez rosnące ceny metali. Żwawo poczynały sobie także małe spółki. Liderzy w indeksie sWIG80 to Torpol i CI Games – dwutygodniowa stopa zwrotu w obu wypadkach wyniosła 17 proc. Z drugiej strony są też maruderzy – tu ranking otwiera Integer.pl z przeceną sięgającą 24 proc.

W poniedziałek rano indeks sWIG80 zalicza symboliczny wzrost o 0,12 proc. Warto jednak zauważyć, że od strony technicznej ten ruch w górę to także próba rozprawienia się z istotnym poziomem oporu.

– Udało się wrócić ponad średnią wykładniczą z 21 sesji oraz linię korekty trwającej przed brytyjskim referendum. Oznacza to, że popyt stara się kontrolować sytuację, a wyjście ponad poziom 13.250 pkt. dawałoby szansę na kontynuację pozytywnej tendencji. – ocenia Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ.

sWIG80_analiza_techniczna

Kliknij, aby powiększyć

W grupie tegorocznych outsiderów indeksu sWIG80 jest Polenergia (PEP), której walory od początku roku straciły na wartości ponad 60 proc. Niedawno spółka poinformowała o konieczności odpisów na sumę 55 mln zł, co wynika z nowych regulacji prawnych dotyczących farm wiatrowych. Odpisy obciążą wynik operacyjny i zostaną uwzględnione w sprawozdaniu za I półrocze 2016 r. Publikację zaplanowano 10 sierpnia. W konsekwencji odpisów spółka odwołała tegoroczną prognozę wyników i nie planuje publikacji prognoz na kolejne lata.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Polenergia oraz Graal wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT graal, pep, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Zmiana na stanowisku prezesa Polenergii

  Jacek Głowacki zrezygnował ze stanowiska prezesa Polenergii. Rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa Michała Michalskiego.

 • W wezwaniu Dominiki Kulczyk na Polenergię zawarto transakcje na 655.286 akcji

  W wyniku wezwania ogłoszonego przez Dominikę Kulczyk oraz Mansa Investments zawarto transakcje na 655.286 akcji spółki Polenergia, podało pośredniczące w wezwaniu Santander Biuro Maklerskie.

 • Wezwanie PGE na akcje Polenergii spaliło na panewce

  Polska Grupa Energetyczna wycofała się z kupna akcji Polenergii. Fiasko wezwania nie jest żadną niespodzianką. Dominika Kulczyk, która kontroluje 50,2 proc. akcji Polenergii już wcześniej zapowiedziała, że nie odpowie na ofertę.

 • Dominika Kulczyk wzywa na brakujący pakiet Polenergii po 20,50 zł za akcję

  Dominika Kulczyk oraz kontrolowana przez nią Mansa Investments wezwali do sprzedaży 22,63 mln akcji Polenergii, stanowiących 49,8 proc. ogólnej liczby głosów po 20,50 zł sztuka, podał pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski BZ WBK. Informacja o wezwaniu wywindowała kurs akcji w okolice oferty. W poniedziałek na zamknięciu sesji za jeden walor Polenergii płacono 20,40 zł.

 • Analiza techniczna 4 spółek w ciekawej sytuacji technicznej

  Bessa wśród małych i średnich spółek trwa w najlepsze, a inwestorzy nerwowo spoglądają na topniejący dystans do kolejnych kluczowych wsparć. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl wytypował cztery parkietowe misie, których kursy akcji tego lata mogą skutecznie postawić się rynkowym trendom.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR