Cognor zdecydował o emisji obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł

Omawiane walory:

Cognor podjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na podjęcie czynności zmierzających do emisji zabezpieczonych obligacji o łącznej wartości nominalnej do 200 mln zł.

(Fot: Spółka)

Jednocześnie spółka zawarła z Haitong Bankiem oraz mBankiem (i) umowę mandatową, na podstawie której Haitong Bank oraz mBank podjęły się procesu organizacji emisji obligacji, (ii) umowę agencyjną, która precyzuje role pełnione przez Haitong Bank i mBank w związku z procesem emisji obligacji oraz (iii) umowę gwarantowania, na podstawie której Haitong Bank i mBank gwarantują objęcie obligacji na zasadach tam wskazanych, podano.

– Celem emisji obligacji będzie spłata istniejącego zadłużenia kredytowego spółki, a środki, które nie zostaną wykorzystane na taką spłatę, zostaną przeznaczone na inwestycje rozwojowe spółki, a tymczasowo (do dnia realizacji takich inwestycji) zasilą jej kapitał obrotowy – czytamy w komunikacie.

Obligacje zostaną wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu Catalyst organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Cognor Holding powstał w 1991 roku, zajmując się na początku działalnością w obszarze handlu wyrobami hutniczymi. Od 1997 roku jest podmiotem notowanym GPW, a od roku 2006 stała się częścią większej grupy przemysłowej zajmującej się produkcją wyrobów hutniczych oraz obrotem złomami metali. Obecnie jest jednostką holdingową grupy kapitałowej obejmującej kilkanaście podmiotów działających głównie na terenie Polski. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 733 mln zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o COGNOR)

 • BM mBanku podniosło cenę docelową Cognor Holdingu i zaleca kupno akcji

  Jakub Szkopek, analityk BM mBanku, w raporcie z 18 czerwca podniósł rekomendację dla COGNORa z trzymaj do kupuj. Zdaniem eksperta, spółka w końcówce II kwartału oraz w III kwartale może odnotować rekordowe wyniki finansowe w hucie Ferrostal, a co za tym idzie wynik EBITDA w 2021 roku może zbliżyć się do rekordowego, jaki miał miejsce w 2007 roku.

 • 10 faworytów BM BNP Paribas BP na czerwiec

  Warszawska GPW idzie jak burza, a główne indeksy śrubują wieloletnie rekordy. Zdaniem ekspertów z BM BNP Paribas BP, w czerwcu dobra passa powinna się utrzymać. W gronie faworytów wymieniają 10 spółek z kilku gorących ostatnio branż.

 • 7 beneficjentów hossy w branży stalowej

  Spółki stalowe nieoczekiwanie znalazły się w centrum uwagi. Hossa na rynku surowcowym zafundowała im jeden z najlepszych kwartałów w historii i wywindowała ceny akcji. Zdaniem Jakuba Szkopka z BM mBanku, dobra passa producentów stali i wyrobów stalowych potrwa jeszcze przynajmniej do wakacji.

 • Duże zmiany w indeksach. Mercator zastąpi Alior Bank w WIG20

  Potwierdziły się spekulacje dotyczące zmian w składzie prestiżowego indeksu. Po sesji 19 marca Mercator Medical zastąpi Alior Bank w WIG20. Sporo zmian zaplanowano w indeksach małych i średnich spółek.

 • Warszawskie indeksy kontynuują wzrosty, w grze Allegro i PKP Cargo

  Warszawska giełda rośnie, ale hurraoptymizmu podobnego do tego wczorajszego na Wall Street nie ma. Dominuje atmosfera wyczekiwania, z której wybijają się spółki wynikowe i Allegro.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR