Crossroads Inn zadebiutuje 19 maja na Xbox Series X oraz Xbox One

Omawiane walory:

Klabater ogłosił datę premiery gry Crossroads Inn na konsolach Microsoftu. Symulator zarządzania karczmą w świecie fantasy, będzie dostępny na Xbox Series X oraz Xbox One już 19 maja. Za produkcję odpowiada wewnętrzny zespół portingowy spółki.

klabater, akcje, gaming, xbox,

Fot. spółka

Crossroads Inn jest kluczową marką własną i motorem napędowym sprzedaży back-catalogu Spółki. Łączna wartość zysku ze sprzedaży od premiery gry w październiku 2019 do końca 2020 r. osiągnęła blisko 2,5 mln zł. Klabater przez ponad rok pracował nad wersją tytułu przeznaczoną na konsole Microsoftu, aby przystosować produkcję w optymalny sposób do możliwości Xbox One i Xbox Series X:

– Edycja konsolowa wymagała od nas zredefiniowania wielu aspektów gry, w tym sterowania, ponieważ nie jest łatwo zaadaptować dużą strategię typu Tycoon na potrzeby pada. Nasz zespół nie tylko podołał temu wyzwaniu, ale też zaproponował rozwiązania, które sprawią, że użytkownicy konsol z przyjemnością będą grać w nasz tytuł – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Crossroads Inn w wersji na Xbox One oraz Series X zaoferuje graczom o wiele więcej niż podstawową wersję gry. W edycji konsolowej gra będzie dostępna wraz z dodatkami Pests & Puppies, The Pit, Hooves, Wagons oraz Bath & Beauty. Ponadto na Xbox będzie dostępny unikalny dodatek Dodatek Crops & Harvest skupiony na cyklu upraw i zbiorów oraz nowe typy postaci – barda i podróżnika. Gra zostanie również wydana w edycji specjalnej (34,99 USD/EUR) zawierającej wszystkie dodatki znane z season passa gry. 

– Crossroads Inn to dla nas niezwykle ważna marka, którą zamierzamy rozwijać w najbliższych latach. Naturalnym elementem tego rozwoju jest również wersja na konsole Microsoftu i wierzę, że dzięki ciężkiej pracy całego zespołu portingowego, Crossroads Inn odniesie zasłużony sukces na Xbox Series X oraz Xbox One, wypełniając niszę w symulatorach zarządzania – kończy Michał Gembicki.

Strona gry na Xbox będzie dostępna dzisiaj od godziny 15:00. Flagowy tytuł Klabatera jeszcze w tym roku doczeka się na konsoli również nowych dodatków, czerpiących z obecnie tworzonych projektów spółki. Pierwszy z nich, zatytułowany The Circus – będzie inspirowany powstającą właśnie grą spółki The Amazing American Circus, oferując trzech nowych bohaterów (klaun, siłacz i żongler), natomiast Booze and Liquor – będzie inspirowany kulturą bimbrowników i projektem Moonshiners.

Klabater to wydawca i producent gier założony przez CDP Sp. z o.o. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od października 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o klabater)

 • The Amazing American Circus zadebiutuje 12 sierpnia na PC i konsolach.

  The Amazing American Circus - trafi na PC i konsole w nowym terminie, premierę przesunięto na 12 sierpnia br.  Jutro rozpoczną się zamknięte beta testy gry, 20 maja spółka planuje przeprowadzić otwarte testy bety z użyciem funkcjonalności Steam Playtest.

 • Klabater z nową umową wydawniczą

  KLABATER jeszcze w tym roku przeportuje i wyda grę May’s Mysteries: The Secret of Dragonville. Gra logiczno-przygodowa autorstwa studia V5 Play Studio będzie wkrótce dostępna na konsolowych platformach: Nintendo Switch, PlayStation 4/5 a także na urządzeniach z rodziny Xbox: One oraz Series X|S.

 • Klabater: Naszym priorytetem pozostaje realizacja planów wydawniczych

  Gośćmi wtorkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl byli Michał Gembicki i Robert Wesołowski, założyciele studia KLABATER. Głównymi tematami spotkania były wyniki finansowe spółki oraz plany na najbliższy rok.

 • Klabater szykuje 10 premier na wszystkie platformy

  Brak istotnych premier w 2020 r. odbił się na wynikach KLABATERa. Bieżący rok ma być pod tym względem znacznie lepszy. Studio w najbliższych kwartałach planuje łącznie 10 premier. Kluczową produkcją własną jest gra The Amazing American Circus, której premierę zaplanowano na 20 maja.

 • Akcja Kickstarter The Amazing American Circus zakończona sukcesem

  Gra The Amazing American Circus, autorstwa KLABATERa, wydawcy i developera gier na komputery i konsole odniosła sukces na portalu Kickstarter. Produkcja powstająca we współpracy z Juggler Games wzbudziła zainteresowanie graczy i mediów i udowodniła swój potencjał komercyjny.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR