Digital Avenue ma term sheet w sprawie połączenia z Ice Code Games

Omawiane walory:

Digital Avenue zawarło term sheet w sprawie połączenia z producentem gier komputerowych Ice Code Games Sp. z o.o. (z Digital Avenue jako spółką przejmującą). Połączony podmiot będzie prowadził działalność w zakresie produkcji gier komputerowych i konsolowych.

digital, avenue, icecodegames, połączenie, gaming

Digital Avenue ma term sheet w sprawie połączenia z Ice Code Games

– Planowane połączenie z Ice Code Games Sp. z o.o., która zajmuje się produkcją gier komputerowych i konsolowych stanowi niezwykle ważne wydarzenie w rozwoju naszej spółki. Podmiot ten posiada bardzo ciekawe tytuły w swoim portfolio i bardzo mocne zasoby produkcyjne w oddziałach w Warszawie i w Rzeszowie. Naszym nadrzędnym celem jest osiągnięcie przez połączoną spółkę silnej pozycji rynkowej w branży gier komputerowych i wykorzystanie korzyści płynących ze statusu spółki publicznej do dalszego rozwoju – powiedział prezes Digital Avenue Łukasz Górski.

Zgodnie z podpisanym term sheet, Digital Avenue oraz Ice Code Games zamierzają przeprowadzić proces połączenia poprzez przeniesienie całego majątku Ice Code Games jako spółki przejmowanej na Digital Avenue jako spółki przejmującej w zamian za akcje, które spółka przejmująca wyda wspólnikom. Na potrzeby planowanego połączenia, wartości obu spółek określone zostaną przez niezależnego biegłego rewidenta oraz zostaną ustalone w planie połączenia, który będzie także obejmował parytet przydziału akcji. W celu realizacji transakcji Digital Avenue wyemituje akcje zwykłe na okaziciela serii I w ilości ustalonej w planie połączenia, który zostanie podpisany w terminie najpóźniej do dnia 30 czerwca 2020 r.

– Zarząd Digital Avenue ocenia, że połączenie z Ice Code Games przyniesie istotne korzyści dla dalszego rozwoju spółki i pozwoli wykorzystać uzupełniające się potencjały oraz efekty synergii, a także obecność na rynku publicznym – czytamy także.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Obie strony transakcji ustaliły, że będą negocjowały na zasadzie wyłączności w zakresie przeprowadzenia połączenia w okresie do dnia 30 września 2020 r. Do tego dnia żadna ze stron nie będzie brała udziału w procesie negocjacyjnym ze stronami trzecimi w zakresie potencjalnego zbycia w całości lub w części prowadzonego przez nią przedsiębiorstwa. Po połączeniu Digital Avenue będzie działała w oparciu o działalność Ice Code Games, czyli w branży gier komputerowych i konsolowych.

Ice Code Games to studio deweloperskie z branży gier komputerowych, będące twórcą cyberpunkowej strategii – gry „Re-Legion” oraz kilku mniejszych tytułów na PC, urządzenia mobilne oraz VR. Aktualnie studio pracuje nad niezapowiedzianym tytułem o kodowej nazwie „Projekt W” opartym o znane IP, który będzie największą produkcją w całej historii Ice Code Games.

– Najnowsza produkcja Ice Code Games posiada ogromny potencjał sprzedażowy. Pozyskanie przez studio jednego z największych na świecie wydawców dla tej produkcji powinno pozwolić na osiągnięcie przez grę dużego sukcesu – dodał Górski.

W 2019 r. Ice Code Games otrzymało dofinansowanie w ramach Programu GameINN na realizację projektu „Demiurg – Wspierany sztuczną inteligencją system kreacji treści do gier z widokiem z lotu ptaka”. Całkowity koszt projektu wynosi ponad 5,41 mln zł, a wartość dofinansowania przekracza 3,95 mln zł. Jego efektem będzie zarówno opracowanie systemu wykorzystywanego do tworzenia własnych produkcji, jak i planowana komercjalizacja systemu. W ramach projektu stworzony zostanie także prototyp kolejnego tytułu, nad którym prace koncepcyjne rozpoczną się jeszcze w tym roku. Docelowo z wykorzystaniem systemu planowane jest stworzenie dwóch kolejnych gier z budżetem produkcyjnym sięgającym kilku milionów złotych każda.

Digital Avenue jest wydawca m.in. największego polskiego serwisu do dzielenia się zdjęciami – Fotosik.pl, Styl.fm – jednego z liderów w segmencie serwisów kobiecych o modzie i urodzie skupia wokół siebie innowacyjne projekty internetowe i mobilne, wokół których budowane są wirtualne społeczności. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie PremiumWspółpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR