X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Dino Polska: Za wcześnie by mówić o planach dywidendowych przy dużym capeksie

Opublikowano: 2019-03-15 11:55:26

Omawiane walory:

Dino Polska uważa, że za wcześnie jest mówić o planach dywidendowych, szczególnie biorąc pod uwagę plany w zakresie wysokich nakładów inwestycyjnych, poinformował prezes Szymon Piduch.

Prezes Dino Polska, Szymon Piduch (Fot. spółka)

– Jeśli chodzi o plany dywidendowe jest za wcześnie, by tym mówić, ale nasze potrzeby capeksowe są duże. Na dziś nie ma wniosków, że będzie wypłacana dywidenda za 2018 rok – powiedział Piduch podczas konferencji prasowej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Dino Polska podał dziś, że planuje nakłady inwestycyjne w wysokości ok. 850 mln zł w 2019 r. wobec 634 mln zł w ub.r. oraz większą r/r liczbę otwarć nowych sklepów.

– Jeśli chodzi o strukturę capeksu w 2019 r., to zazwyczaj otwarcia sklepów pochłaniają u nas 80 proc., pozostała część – inwestycje w logistykę i zakłady mięsne – powiedział członek zarządu Michał Krauze podczas konferencji.

W maju ub.r. akcjonariusze Dino zdecydowali na walnym zgromadzeniu o niewypłacaniu dywidendy za 2017 r.

Dino Polska odnotowało 307,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 213,6 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 208,56 mln zł wobec 139,16 mln zł zysku rok wcześniej.

Dino to wiodący gracz w segmencie supermarketów proximity w Polsce, zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, o średniej powierzchni sali sprzedaży wynoszącej ok. 400 m2. Spółka zadebiutowała na GPW w 2017 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o dinopl)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku