DM BOŚ podwyższył cenę docelową akcji Unimotu

Omawiane walory:

Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, w raporcie z 6 czerwca podwyższył 12-miesięczną cenę docelową dla Unimotu do 45 zł za akcję. Jednocześnie obniżono długoterminową rekomendację z kupuj do trzymaj.

dmboś, rekomendacja, unimot, akcje, paliwa

DM BOŚ podwyższył cenę docelową Unimotu do 45 zł

Analityk podwyższył prognozy finansowe dla Unimotu oczekując rekordowo wysokich wyników za 2020 rok, jednak na podstawie obserwacji kursu akcji spółki w ostatnich tygodniach ekspert skłania się ku opinii, że zmniejsza się fundamentalny potencjał wzrostu.

– Wobec podwyższenia naszej 12-miesięcznej wyceny docelowej do 45 zł na akcję obniżamy długoterminową rekomendację fundamentalną do Trzymaj (poprzednio Kupuj). Jednocześnie podtrzymujemy naszą krótkoterminową rekomendację relatywną Przeważaj oczekując dobrych wyników finansowych spółki za 2020 rok (prognozujemy 85 mln zł skor. EBITDA) – czytamy w raporcie.

>> Contango time! – omówienie sprawozdania finansowego Unimot po I kw. 2020 r.

Obniżenie rekomendacji fundamentalnej jest związane z obawami analityka dotyczącymi oleju napędowego i biopaliw. Prokopiuk jest przekonany, że nadzwyczaj korzystne premie lądowe notowane w I poł. br. nie utrzymają się w pozostałej części roku. Warunki rafineryjne wynikające z wpływu pandemii oddziałują niszczycielsko na wszystkie rafinerie w Europie i jedynie niedobitki w regionie jeszcze nie obniżyły produkcji, podczas gdy większość desperacko broni dodatniego poziomu EBITDA.

– Wydaje się nam, że w warunkach takiej agresywnej konkurencji wysokie premie lądowe w Polsce nie umkną uwadze i rosnący import oleju napędowego z nowych źródeł doprowadzi do normalizacji poziomu premii lądowych w II połowie br. Dodatkowo warto pamiętać, że wysoki poziom tych premii w I półroczu miał wsparcie ze strony szokująco niskich cen ropy i umacniającego się USD w marcu i kwietniu, zatem ostatnie osłabienie USD i rosnące ceny ropy budzą naszą czujność – argumentuje Łukasz Prokopiuk.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

Rekomendacja dla Unimotu powstała 6 czerwca 2020 r. Autorem rekomendacji Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ. Wymagany prawem disclaimer jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT UNIMOT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

  3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, UNIMOT, Neuca oraz PKN Orlen.

 • 15 propozycji dywidendowych na czerwiec

  Na ten moment plany dywidendowe na czerwiec ma 11 spółek z głównego parkietu i 4 kolejne z NewConnect. W obu grupach nie zabraknie propozycji o stopie przekraczającej 5 proc. Kilka firm szarpnie się na rekordowe stawki.

 • Unimot spodziewa się ‚niezłych wolumenów’ sprzedaży w II kwartale 2020 r.

  Po rekordowych wzrostach wolumenów sprzedaży we wszystkich segmentach w I kwartale 2020 roku, także w II kwartale roku UNIMOT spodziewa się "niezłych wyników" sprzedaży, choć zakłada, że będą one słabsze kw/kw, poinformował wiceprezes UNIMOTu ds. finansowych Marek Moroz.

 • Unimot wchodzi w rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar

  UNIMOT zelektryzował rynek informacją o wejściu w segment fotowoltaiki. Marcin Ludwicki, prezes UNIMOT Energia i Gaz szacuje, że do 2023 roku grupa osiągnie ok. 276 mln zł przychodów z tego tytułu. W środę akcje spółki rosną o ponad 5 proc. i są najwyżej od sierpnia 2017 r.

 • Unimot zanotował skokowy wzrost wolumenów w I kwartale 2020 r.

  Niezależny importer paliw ciekłych i gazowych poprawił wolumeny we wszystkich segmentach biznesowych, zanotował wyższe r/r przychody oraz historycznie najwyższy poziom skonsolidowanej EBITDA skorygowanej, który wyniósł 32,9 mln zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR