DM BOŚ podwyższył cenę docelową dla PCC Rokita do 65 zł za akcję

Omawiane walory:

Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, w raporcie z 12 października podtrzymał rekomendację kupuj dla PCC Rokita. Cena docelowa została podniesiona do 65 zł za akcję.

pccrokita, akcje, rekomendacje,

DM BOŚ podwyższył cenę docelową dla PCC Rokita do 65 zł za akcję

Analityk podtrzymał pozytywne nastawienie do spółki (Kupuj + Przeważaj, 12M EFV = 65,0 zł na akcję). Wcześniejsze oczekiwania co do perspektyw rynku sody okazały się trafne. Dodatkowo wygląda na to, że wyniki segmentu polioli spółki za I poł. br. przekroczyły widocznie prognozy, dlatego też ekspert wyraźnie podwyższył prognozy wyników finansowych PCC Rokita na 2020 i 2021 rok.

– W dalszym ciągu mamy pozytywne nastawienie do segmentu chloru. W maju sygnalizowaliśmy negatywny wpływ kwarantanny i spowolnienia gospodarczego wywołanego przez pandemię na globalną produkcję PVC, co doprowadziło do spadku produkcji chloru (który jest obok etylenu głównym surowcem do produkcji PVC). W efekcie nastąpiły przestoje w produkcji chloru i sody kaustycznej. Rynek – mimo spadku zapotrzebowania na sodę w Europie (wpływ pandemii i spowolnienia gospodarczego) – wydaje się zrównoważony biorąc pod uwagę niższą dostępność sody. Wg ICIS, europejskie zapasy sody znajdują się obecniena poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego. Nic więc dziwnego, że ceny sody wzrosły wyraźnie (po silnym spadku w I kwartale br.), by dorównać ubiegłorocznym. W związku z defensywnym zachowaniem rynku sody pozytywnie podchodzimy do planów Spółki dotyczących podwyższenia zdolności produkcji alkaliów i oczekiwanego zwiększenia wolumenu sody – czytamy w raporcie przygotowanym przez Łukasza Prokopiuka.

Wyniki segmentu polioli za I poł. 2020 okazały się pozytywnym zaskoczeniem i w efekcie skłoniły eksperta do podwyższenia prognoz. Ostrożne/pesymistyczne scenariusze Prokopiuka dla produkcji polioli nie zmaterializowały się. Poliole to produkty wykorzystywane przez producentów pianki poliuretanowej, którzy najwyraźniej mocno ucierpieli pod wpływem kwarantanny w marcu i II kw. br. Pomimo tych przeciwności w I poł roku udało się spółce utrzymać produkcję polioli na poziomie porównywalnym do ubiegłorocznego i ku zaskoczeniu osiągnąć poprawę EBITDA w segmencie. Analityk przypuszcza, że wysoki stopień dopasowania produktów do potrzeb odbiorców mógł tutaj działać na korzyść spółki. Biorąc pod uwagę wyłącznie dobre wyniki segmentu polioli ekspert musiał podwyższyć prognozy wyników finansowych spółki.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r.

Rekomendacja dla PCC Rokita powstała 12 października 2020 r. Autorem rekomendacji jest Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ. Wymagany prawem disclaimer jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PCCRokita, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR