DM BOŚ ściął cenę docelową akcji JSW do 10 zł

Omawiane walory:

Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, w raporcie z 21 października podtrzymał rekomendację sprzedaj dla JSW. Nowa cena docelowa jest o 38 proc. niższa od bieżącego kursu na GPW.

Produkcja,węgla,JSW

(Fot. spółka)

Biuro utrzymało negatywne nastawienie do walorów JSW (Sprzedaj/Niedoważaj; 12MEFV = 10 zł na akcję). Jak zaznacza Łukasz Prokopiuk, ceny węgla podlegają ostatnio dużym wahaniom. Z jednej strony, pandemia i wywołane przez nią spowolnienie gospodarcze wpływa negatywnie, a z drugiej mamy pozytywny wpływ zawirowań pogodowych w Australii i ryzyka po stronie podaży surowca. Ceny węgla, które na początku października osiągnęły 140 USD/t (wzrost w ciągu 2 miesięcy z poziomu 100 USD/t w sierpniu), zaczęły ponownie spadać i obecnie zmierzają w kierunku 115 USD/t. Zdaniem analityka, ryzyka dotyczące warunków atmosferycznych zanikają i zaczyna przeważać wpływ spowolnienia gospodarczego.

– Pomimo stosunkowo mocnego dolara trudno zachować optymizm wobec walorów spółki zważywszy na obecne ceny węgla. W naszych prognozach finansowych podtrzymujemy oczekiwania cen surowca w 2021 i 2022 roku na średnim poziomie odpowiednio 150 USD/t i 160 USD/t. Nawet przy takich założeniach i oczekiwanej rocznej EBITDA ok. 2 mld zł nie dostrzegamy większych szans na dodatnie przepływy pieniężne przy bieżącym poziomie wydatków inwestycyjnych 2 mld zł rocznie. Uważamy, że ta pesymistyczna wizja może się zmienić w przypadku znaczącego obniżenia kosztów operacyjnych lub wydatków inwestycyjnych, co na chwilę obecną wydaje się jednak mało prawdopodobnym scenariuszem. Nawet licząc, że JSW otrzyma pożyczkę z PFR w wysokości 1,75 mld zł (a 600 mln zł zostanie potraktowane jako dotacja), zalecamy trzymać się z daleka od walorów JSW, a napływające pozytywne informacje nt. wspomnianej pożyczki radzimy potraktować jako okazję do pozbycia się ekspozycji na JSW – czytamy w raporcie.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla Koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent Koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Rekomendacja dla JSW powstała 21 października 2020 r. Autorem rekomendacji jest Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ. Wymagany prawem disclaimer jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT jsw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR