StockWatch.pl

DM mBanku zaleca kupno akcji Kruka z ceną docelową 292,77 zł za sztukę

Omawiane walory:

Po wynikach za I półrocze biuro podtrzymało najwyższe zalecenie inwestycyjne i lekko skorygowało w dół cenę docelową akcji z 300,94 zł do 292,77 zł za sztukę.

– Uważamy, że wycena spółki znajduje się obecnie na wyjątkowo atrakcyjnym poziomie. Za inwestycją w walory Kruka przemawia i) poprawa operacji we Włoszech, ii) oczekiwane rekordowe zakupy na rynku polskim, iii) atrakcyjna wycena porównawcza, iv) niskie ryzyko związane z finansowaniem, v) nadchodzące pozytywne rewizje konsensusu (11-12 proc. na lata 2019-20), vi) ryzyko regulacyjne pod kontrolą. Finalnie, cena akcji znajduje się znacząco poniżej 6-miesięcznej średniej (218 zł/akcję), która będzie minimum przy potencjalnym wezwaniu przez strategicznego inwestora. – czytamy w raporcie DM mBanku.

>> LYNX oferuje Apple Watch lub Samsung Gear za darmo dla każdego

Analitycy zwracają uwagę, że udział nakładów Kruka w Polsce spadł z 53 proc. w 2015 roku do 28 proc. w 2017 r. Główną tego przyczyną były agresywne zakupy GetBacku. Branżowy konkurent na kilka kwartałów zdominował rynek, windując ceny za pakiety wierzytelności. Wyłączenie spółki z gry doprowadziło do normalizacji cen i oczekiwanych zwrotów z portfeli. Eksperci prognozują, że udział nakładów Kruka w Polsce wzrośnie w 2018 roku do poziomu 52 proc. i utrzyma się w kolejnych latach na poziomie około 40 proc. Dodatkowo, podaż portfeli w Polsce wspierana będzie przez zmiany regulacyjne, zmuszające banki do wcześniejszej sprzedaży NPL w obawie przed ich przedawnieniem.

We wrześniowym raporcie DM mBanku zauważa także, że kurs akcji Kruka jest pod większą presją niż pozostałe spółki z grupy porównawczej. Tylko w tym roku kapitalizacja wrocławskiej firmy windykacyjnej skurczyła się o blisko 20 proc.

– Na wskaźniku 2018 i 2019 P/E Kruk notowany jest z lekkim dyskontem do grupy porównawczej wobec 9 proc. premii notowanej historycznie. Ponadto, na 12m FWD P/E Kruk notowany jest z 21-proc. dyskontem do własnej historycznej średniej. Uważamy, że premia do grupy porównawczej jest uzasadniona przez wyższą rentowność, dynamikę wyniku netto (2017-20 CAGR 19 proc. vs. 17 proc.), rosnącą dywidendę (DYield 5-6 proc. w latach 2019-20) oraz poprawę sytuacji operacyjnej na nowych rynkach. – uważają analitycy DM mBanku.

>> Mądrość sowy, oko sokoła, pazur jastrzębia – omówienie sprawozdania finansowego grupy Kruk po II kw. 2018 r.

W piątek na kwadrans przed zamknięciem sesji kurs akcji Kruka rośnie o 1,4 proc. Za jeden walor trzeba zapłacić 200,80 zł.

Raport na temat Kruka powstał 17 września 2018 r. Autorem opracowania jest Michał Konarski, analityk DM mBanku. Skrót raportu jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR