Edward Mężyk: Stawiamy na gaming oparty o dane, a nie o łut szczęścia [RELACJA Z CZATU]

Omawiane walory:

W StockWatch.pl ruszył gamingowy kwiecień. Gościem pierwszego czatu inwestorskiego był prezes Premium Fund i Mousetrap Games Sp. z o.o. Edward Mężyk podczas spotkania online na gorąco omówił plany rozwoju spółki oraz szczegóły trwającej oferty akcji.

edward,mezyk

Edward Meżyk, prezes spółki Premium Fund SA i Mousetrap Games Sp. z o.o.

Mousetrap Games Sp. z o.o. to kilkunastoosobowe studio produkujące gry mobilne. Firma należy do notowanej na NewConnect spółki Premium Fund, która obecnie jest w trakcie zmiany nazwy na Oxygen.

Premium Fund prowadzi właśnie akcję crowdinwestycyjną na www.zainwestujwgry.pl na rzecz Mousetrap Games i rozwoju ich produktów. Celem jest zebranie 2 mln zł. Na ten moment spółka uzbierała blisko 600 tys. zł. Akcje nowej emisji serii F docelowo maja trafić do obrotu NewConnect.

– Dotychczasowi akcjonariusze również mogą włączyć się w akcję crowdinvestingową na zainwestujwgry.pl. Po wprowadzeniu serii F do obrotu na giełdzie zakupione na stronie akcje zostaną dodane do obecnych na rachunku maklerskim – powiedział na czacie inwestorskim w StockWatch.pl Edward Mężyk, prezes Premium Fund SA i Mousetrap Games Sp. z o.o.

>> Zapis całego spotkania online z Edwardem Mężykiem, prezesem spółki Premium Fund SA i Mousetrap Games Sp. z o.o.

Pozyskane z emisji środki firma chce przeznaczyć na dokończenie bieżących projektów oraz finansowanie pozyskiwania i analizowania danych o zachowaniach graczy. W ten sposób studio chce usprawnić proces tworzenia gier.

– Szczegółowe cele wydawnicze do końca 2020 roku zostały przedstawione na zainwestujwgry.pl w sekcji Roadmapa (na początku drugiej połowy strony). Wydamy 15 tytułów w różnych kategoriach, m.in: RPG, gry logiczne, grę typu visual novel, grę karcianą oraz parę hypercasuali – wskazał Edward Mężyk.

Dotychczas Mousetrap Games wydało ponad 10 gier mobilnych, dostępnych głównie na Google Play oraz App Store. Obecnie studio ma 8 tytułów na tych marketplace’ach.

Zdecydowanie największe zwroty przyniosło 96%. Tę grę Mousetrap Games posiada od początku swojego istnienia. W samej Polsce zbliżyliśmy się do 2 mln pobrań. W tym roku, postawiliśmy na ekspansję globalną. Dlatego właśnie znakomita większość gier jest w soft launchu, ponieważ balansujemy je pod rynek globalny. Jest za wczesny etap, aby mówić o wygenerowanych przychodach. Szczególnie, że zanim je opublikujemy musimy spełnić szereg obowiązków administracyjnych – powiedział prezes spółki.

Jednym z akcjonariuszy Premium Found jest January Ciszewski, znany z takich spółek jak Columbus Energy, JR Holding, One More Level, Setanta czy SYNERGA.fund. Uczestniczy czatu byli ciekawi, czy znany inwestor lub członkowie zarządu posiadają umowy typu lock-up na posiadane akcje.

– Planujemy wprowadzenie tych mechanizmów dla inwestorów, którzy objęli akcje emisją E bezpośrednio po rejestracji akcji serii E. Akcje te będą dopiero przedmiotem ubiegania się o wprowadzenie, a proces ten zajmie co najmniej kilka miesięcy. Nie ma więc obecnie ryzyka nadmiernej podaży akcji. Jak tylko zostaną podjęte twarde decyzje, zostanie to ogłoszone w komunikatach giełdowych – zaznaczył Edward Mężyk.

W przyszłości Mousetrap Games chce „w znakomitej większości” samodzielnie wydawać swoje tytuły. W niektórych wypadkach studio dopuszcza możliwość współpracy z wydawcami, szczególnie jeśli będzie dotyczyła ona rynków azjatyckich.

– Nasze modele monetyzacji, w jakich funkcjonujemy, nie różnią się od całego rynku gamingu mobilnego. Tzn. korzystamy z trzech podstawowych modeli monetyzacji: reklamy (Ad Revenue), zakupu wewnątrz aplikacji (dalej IAP) oraz sprzedaży gier w modelu klasycznym (trzeba zapłacić zanim się zacznie grać) (dalej model Premium). (…) To co nas wyróżnia, to bardzo dogłębna analiza zachowań graczy w grach, tak aby przewidywać co ich angażuje bardziej, przez co zwiększamy szansę na dokonanie zakupu wew. gry, zwiększamy liczbę wyświetleń reklam oraz obniżamy próg wejścia do zakupienia gry w modelu premium – zaznaczył prezes Premium Fund SA i Mousetrap Games Sp. z o.o.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PREMIUMF, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR