Premium Fund przejął Glass Cannon Games – twórcę gry Jars

Omawiane walory:

Premium Fund (w trakcie zmiany nazwy na Oxygen) nabył 100 proc. udziałów w Glass Cannon Games. Jest to drugi po Mousetrap Games podmiot z branży gamingowej przejęty przez Premium Fund w tym roku.

premium, fund, glass, cannon, games, akcej, przejęcie,

Premium Fund przejął Glass Cannon Games – twórcę gry ‚Jars’

Glass Cannon Games to zarejestrowana w Iławie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, twórca tytułu „Jars”. Przejmowana spółka posiada autorskie prawa majątkowe do tej gry, które dzięki transakcji zasilają portfolio Grupy Premium Fund.

– Przejęcie Glass Cannon Games jest zgodne z naszymi planami w zakresie produkcji i dystrybucji gier mobilnych. Mocnym atrybutem Glass Cannon Games jest tytuł ‚Jars’. Jako Premium Fund poszukujemy w produkcjach naszych spółek innowacji, których w tym tytule nie brakuje. To midcore’owa gra o unikalnej grafice i rozbudowanej rozgrywce. Tytuł łączy w sobie cechy gry logicznej i mechanikę tower defendera. Takiej produkcji jeszcze nie mamy w naszej kuźni. Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc w rozwoju tego świetnego produktu, by wkrótce pokazać go szerszej publiczności – powiedział prezes Premium Fund Edward Mężyk.

Umowa zakłada udział dotychczasowego wspólnika w nadwyżce zysków z komercjalizacji gry „Jars” z jej twórcami. Siostrzaną spółką Glass Cannon Games jest Glass Cannon Games Unplugged, która pozostała w dotychczasowych rękach. Planowana jest współpraca między firmami.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Według cytowanych w materiale analityków, w tym roku przychody segmentu gier mobilnych wzrosną o około 13,3% wobec 11,3 proc. zakładanych jeszcze w grudniu 2019 r.

– Kluczem do przyspieszenia stało się zwiększenie zaangażowania graczy, którzy dzięki niskiej barierze wejścia do gry, skorzystali z możliwości wspólnej zabawy ze znajomymi w świecie wirtualnym. Niezależnie od czynników okresowych, rynek gier mobilnych notuje od kilku lat największe wzrosty. To obiecujące perspektywy dla Premium Fund, która dzięki inwestycji w kolejny podmiot w segmencie, będzie czerpać korzyści z długofalowych trendów – dodał Mężyk.

W celu przyspieszenia rozwoju i zgromadzenia społeczności inwestorów zainteresowanych gamingiem Premium Fund prowadzi obecnie kampanię crowdfundingową na platformie Crowdway.pl. W ofercie akcji o wartości do 2 mln zł spółka chce pozyskać od crowdinwestorów środki na innowacyjne produkcje w segmencie gier mobilnych. Akcja trwać będzie do 1 czerwca br.

Premium Fund (w trakcie zmiany nazwy na Oxygen) zadebiutowała na rynku NewConnect w grudniu 2010 roku. W kwietniu 2019 r. w akcjonariacie spółki pojawili się January Ciszewski oraz Artur Górski, którzy w niedalekiej przeszłości doprowadzili do połączenia spółek Laser-Med oraz One More Level.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PREMIUMF, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR