FFiL Śnieżka widzi szansa na wyższą r/r dywidendę w 2021 roku

Omawiane walory:

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka widzi szansę na wyższą r/r dywidendę za 2020 r., ocenił prezes Piotr Mikrut.

Fot. spółka

– Są pewne czynniki, które mogą stanowić podstawę do takiego wnioskowania. Wszystko wskazuje, że rok 2020 będzie rekordowy, jeśli chodzi o zysk netto. Z drugiej strony, wydaje się, że w przeciwieństwie do tego, z czym mieliśmy do czynienia w połowie roku 2020, gdy rekomendowaliśmy poziom dywidendy, możemy w tej chwili jeszcze pewniej widzieć, jaki jest wpływ COVID-19 na płynność grupy kapitałowej i spółki. To są czynniki, które będziemy brali pod uwagę, rekomendując walnemu poziom dywidendy. Więc nie wiem, czy można oczekiwać, ale istnieje taka szansa – powiedział Mikrut podczas konferencji prasowej, pytany czy w 2021 r. można oczekiwać wyższej dywidendy niż w 2020 r.

Zarząd poinformował także, że obecna sytuacja związana z „drugą falą” pandemii nie wpływa na sprzedaż.

– Obecnie nie obserwujemy wpływu COVID-19 na przychody w porównaniu do tego, co planowaliśmy – wskazał prezes.

Poinformował także, że program inwestycyjny spółki przebiega zgodnie z harmonogramem i planowane na 2020 r. nakłady inwestycyjne w wysokości 95 mln zł zostaną wykonane.

– Capex powinien być zrealizowany zgodnie z planem – zadeklarował Mikrut.

W I-III kw. 2020 r. spółka miała 80,44 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 67,26 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 621,86 mln zł w porównaniu z 528,09 mln zł rok wcześniej.

W maju 2020 r. zarząd spółki zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku netto osiągniętego w 2019 r. na takim samym poziomie, jak w poprzednim roku, czyli w kwocie 32,8 mln zł, tj. 2,6 zł na jedną akcję.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce. W 2003 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej fabryki są zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i Węgrzech. W 2019 r. miała 717 mln zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o SNIEZKA)

 • Śnieżka wypłaci dywidendę 18. rok z rzędu

  Po udanym roku akcjonariusze FFiL Śnieżka uchwalili wypłatę dywidendy w kwocie 45,4 mln zł, tj. 3,60 zł na jedną akcję. Stanowi to ponad 80 proc. zysku netto spółki za 2020 rok. Śnieżka dzieli się zyskiem regularnie od debiutu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, czyli już od 18 lat. Suma dywidend uchwalonych w tym okresie to 447,4 mln zł.

 • Śnieżka zarobiła na remontowym boomie. Szykuje się rekordowa dywidenda

  Miniony rok był wyjątkowo udany dla producenta farb i lakierów. Lockdowny i inne skutki pandemii COVID-19 spowodowały, że Polacy zostali w domach i zabrali się za malowanie ścian lub inne prace renowacyjne w swoich mieszkaniach i ogrodach. Jeszcze większe zainteresowanie wyrobami dekoracyjnymi było widoczne na Węgrzech, czyli drugim najważniejszym rynku grupy Śnieżka.

 • Grupa Śnieżka wprowadza korporacyjną identyfikację wizualną

  Jeden z liderów na rynku farb dekoracyjnych w Polsce, na Węgrzech, Ukrainie i Białorusi – wprowadza identyfikację wizualną dla spółek wchodzących w jej skład. Wszystkie marki korporacyjne należące do Śnieżki zyskały indywidualne logotypy, spójne z nowo utworzonym znakiem głównej marki – Śnieżka Group.

 • Duże zmiany w indeksach. Mercator zastąpi Alior Bank w WIG20

  Potwierdziły się spekulacje dotyczące zmian w składzie prestiżowego indeksu. Po sesji 19 marca Mercator Medical zastąpi Alior Bank w WIG20. Sporo zmian zaplanowano w indeksach małych i średnich spółek.

 • FFiL Śnieżka: Budowa centrum logistycznego postępuje zgodnie z planem Śnieżka rozpoczyna kolejny etap budowy Centrum Logistycznego w Zawadzie. Powstający obiekt o docelowej powierzchni 44 tys. m kw. ma zostać uruchomiony w 2022 roku i umożliwić producentowi szybsze i efektywniejsze zaopatrywanie rynku w swoje wyroby. To największa inwestycja w historii spółki, wieńcząca pięcioletni cykl rozpoczęty w 2018 roku.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR