Formacja wodospadu na akcjach Pure Biologics

Omawiane walory:

W czwartek kurs akcji spółki biofarmaceutycznej spadał nawet o 40 proc. Za nagłą wyprzedażą najprawdopodobniej stoją inwestorzy, którzy objęli papiery nowej emisji.  

Dziś do obrotu na NewConnect trafiło 481.590 akcji serii D Pure Biologics. Przypomnijmy, że nowe walory spółka wyemitowała w drodze podwyższenia kapitału zakładowego z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Cenę emisyjną w kwietniowej ofercie prywatnej ustalono na 21 zł za walor, co na tamten moment było stawką zbliżoną do kursu na rynku. W ten sposób spółka pozyskała 10,1 mln zł brutto na rozwój projektów biotechnologicznych (m.in. projektu lekowego PureActivator). Od tego momentu notowania dynamicznie urosły. W środę na zamknięciu sesji jeden walor Pure Biologics kosztował już 61 zł. W lipcu kurs był jeszcze wyżej. Historyczny szczyt wypadł na poziomie 63,40 zł.

Imponującą wspinaczkę przerwała czwartkowa sesja. Dziś akcje Pure Biologics przy wysokich obrotach tanieją o kilkadziesiąt procent. W dołku za jeden walor spółki płacono 36 zł. Za czwartkowym zjazdem notowań mogą stać nowi akcjonariusze. Część z nich mogła ulec pokusie realizacji pokaźnego zysku. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Pure Biologics

O godzinie 13:00 wartość obrotów na akcjach Pure Biologics przekracza 3 mln zł, co jest absolutnym rekordem. Dla porównania warto dodać, że na przestrzeni ostatniego miesiąca na akcjach spółki zawierano średnio 56 trans., przy obrocie dziennym na poziomie 172 tys. zł.

Kliknij, aby powiększyć

Pure Biologics to polska spółka biofarmaceutyczna zajmująca się produkcją i oczyszczaniem wysokiej jakości białek rekombinowanych oraz selekcją rekombinowanych przeciwciał do zastosowań biomedycznych i diagnostycznych. Od grudnia 2018 r. jest notowana na rynku NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Pure, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • GPW kontynuuje wzrosty, w grze Oncoarendi Therapeutics i Pure Biologics

  OncoArendi Therapeutics kontynuuje wzrosty z piątku, PURE Biologics rośnie na fali emisji akcji, a Mercator Medical lekko się cofa po wynikach. Na GPW wciąż jest zielono, ale w kolejnych dniach ryzyko realizacji zysków z ubiegłego tygodnia rośnie.

 • Pure Biologics złożył prospekt emisyjny w KNF w zw. z ofertą publiczną akcji

  PURE Biologic złożył w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego, sporządzonego w związku z ofertą publiczną nie więcej niż do 600.000 nowo emitowanych akcji na okaziciela serii E spółki o wartości nominalnej 0,10 zł każda (akcje oferowane). Kurs akcji biofarmaceutycznej spółki rośnie dziś o 8,57 proc, a za jedna akcję zapłacimy 114 zł.

 • Pure Biologics zdecydował o przejściu z NC na rynek główny GPW

  Zarząd PURE Biologics podjął decyzję o rozpoczęciu procesu ubiegania się o dopuszczenie wszystkich akcji spółki na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a tym samym przeniesieniu notowań akcji z alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect.

 • Analiza techniczna 10 rakiet z NewConnect

  W niemal kompletnej ciszy główny indeks NewConnect podskoczył o 30 proc., a na akcjach wielu małych spółek odnotowano rekordowe obroty. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził techniczne możliwości 10 spółek, których kursy akcji mocno poszybowały w górę w ostatnim czasie.

 • Projekt konsorcjum z Pure Biologics rekomendowany do dofinansowania z NCBR

  Projekt PURE Biologics realizowany w konsorcjum z jednostką badawczą Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii został rekomendowany do dofinansowania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu "Dolnośląska strefa technologii biomedycznych". Projekt pt. "Opracowanie nowej metody terapeutycznej czerniaka opartej na nośniku aptamerowym" będzie realizowany w spółce z identyfikatorem PB006. Rekomendowana kwota dofinansowania to 1,1 mln zł. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR