Formacja wodospadu na akcjach Pure Biologics

Omawiane walory:

W czwartek kurs akcji spółki biofarmaceutycznej spadał nawet o 40 proc. Za nagłą wyprzedażą najprawdopodobniej stoją inwestorzy, którzy objęli papiery nowej emisji.  

Dziś do obrotu na NewConnect trafiło 481.590 akcji serii D Pure Biologics. Przypomnijmy, że nowe walory spółka wyemitowała w drodze podwyższenia kapitału zakładowego z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Cenę emisyjną w kwietniowej ofercie prywatnej ustalono na 21 zł za walor, co na tamten moment było stawką zbliżoną do kursu na rynku. W ten sposób spółka pozyskała 10,1 mln zł brutto na rozwój projektów biotechnologicznych (m.in. projektu lekowego PureActivator). Od tego momentu notowania dynamicznie urosły. W środę na zamknięciu sesji jeden walor Pure Biologics kosztował już 61 zł. W lipcu kurs był jeszcze wyżej. Historyczny szczyt wypadł na poziomie 63,40 zł.

Imponującą wspinaczkę przerwała czwartkowa sesja. Dziś akcje Pure Biologics przy wysokich obrotach tanieją o kilkadziesiąt procent. W dołku za jeden walor spółki płacono 36 zł. Za czwartkowym zjazdem notowań mogą stać nowi akcjonariusze. Część z nich mogła ulec pokusie realizacji pokaźnego zysku. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Pure Biologics

O godzinie 13:00 wartość obrotów na akcjach Pure Biologics przekracza 3 mln zł, co jest absolutnym rekordem. Dla porównania warto dodać, że na przestrzeni ostatniego miesiąca na akcjach spółki zawierano średnio 56 trans., przy obrocie dziennym na poziomie 172 tys. zł.

Kliknij, aby powiększyć

Pure Biologics to polska spółka biofarmaceutyczna zajmująca się produkcją i oczyszczaniem wysokiej jakości białek rekombinowanych oraz selekcją rekombinowanych przeciwciał do zastosowań biomedycznych i diagnostycznych. Od grudnia 2018 r. jest notowana na rynku NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Pure, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR