Geotrans podsumowuje udany II kwartał bieżącego roku

Omawiane walory:

II kwartał 2016 roku okazał się dla Geotrans, podmiotu zajmujący się gospodarką odpadową  w branży ochrony środowiska, kolejnym udanym okresem. Spółka odnotowała wzrost sprzedaży i wypracowała bardzo dobre kategorie zysków. Ponadto, Geotrans rozpoczął konsolidację przejętej w czerwcu Kompanii Elektrycznej, co dodatkowo wsparło rezultaty finansowe. Spółka podpisuje kolejne umowy na odbiór i zagospodarowywanie osadów ściekowych oraz ubocznych produktów spalania, czemu sprzyja rozwijający się rynek, ale i rosnąca pozycja konkurencyjna firmy.

Informacja prasowa, 11.08.2016 r.
W okresie kwiecień-czerwiec 2016 roku Geotrans wypracował 3,3 mln zł, przy 0,7 mln zł wyniku EBITDA i 0,5 zł na poziomie zysku netto. Skonsolidowane przychody w I półroczu wyniosły 13 mln zł, przy 3,2 mln zł wyniki EBITDA i 2,1 mln zł na poziomie zysku netto. W ujęciu jednostkowym, wyłączając dane Kompanii Elektrycznej, sprzedaż Spółki w ciągu dwóch pierwszych kwartałów 2016 roku przekroczyła 8,5 mln zł, a EBITDA i wynik netto to odpowiednio 2 i 1,5 mln zł. Oznacza to wzrosty sięgające 175, 104 i 96 proc.

– Drugi kwartał 2016 roku jest kolejnym okresem, w którym prezentujemy bardzo dobre wyniki finansowe. Potwierdzają one solidne fundamenty Spółki i jej możliwości rozwoju. Dodatkowo poprzez przejęcie Kompanii Elektrycznej, w ujęciu skonsolidowanym wypadamy jeszcze lepiej, co świadczy o słuszności dokonanej akwizycji. Z optymizmem patrzę na kolejne miesiące. Sukcesywnie podpisujemy kolejne umowy i nadal mamy duże pole do wzrostu działalności, mimo że już po II kwartałach 2016 roku nasze rezultaty wynikowe są lepsze, niż w całym minionym roku – powiedział Przemysław Weremczuk, Prezes Zarządu Geotrans.

Spółka skupiająca się na trzech filarach – odbiorze komunalnych osadów ściekowych, usługach rekultywacji terenów zdegradowanych i zagospodarowywaniu ubocznych produktów spalania,
w czerwcu nabyła pakiet 51 proc. Kompanii Elektrycznej, firmy inżynieryjno-projektowo-budowlanej. Krok ten pozwala Zarządowi Geotrans zbudować kompleksową ofertę dla branży energetycznej i wodno-kanalizacyjnej, gdzie Spółka współpracuje z miejskimi oczyszczalniami ścieków.

– W okresie ostatnich miesięcy podpisaliśmy istotne kontrakty na odbiór odpadów w Chorzowie, Cieszynie, Katowicach i Wrocławiu. W zakresie rekultywacji terenów Geotrans podjął współpracę z miastem Krotoszyce. Cieszy nas poszerzanie portfolio klientów, jednak nadal mamy dużo pole do nawiązania kolejnych relacji biznesowych – dodał Przemysław Weremczuk.

Zamiarem Spółki jest rozwój nie tylko organiczny, ale i poparty przejęciami. Pierwszym krokiem było nabycie większościowego pakietu Kompanii Elektrycznej. Natomiast w kwietniu 2016 roku Spółka podpisała term sheet dotyczący nabycia od 30,00-39,23 proc. akcji APANET SA, podmiotu prowadzącego działalność w dziedzinie ochrony środowiska na rynku cleantech, który skupia się na branży systemów sterowania i kontroli zużycia mediów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT geotrans, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Analiza techniczna 10 rakiet z NewConnect

  W niemal kompletnej ciszy główny indeks NewConnect podskoczył o 30 proc., a na akcjach wielu małych spółek odnotowano rekordowe obroty. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził techniczne możliwości 10 spółek, których kursy akcji mocno poszybowały w górę w ostatnim czasie.

 • Geotrans zarobił w pierwszym kwartale ponad 0,6 mln zł

  GEOTRANS, podmiot zajmujący się gospodarką odpadową w branży ochrony środowiska, opublikował kolejne dobre wyniki finansowe. 4,49 mln zł przychodów, 0,85 mln zł EBITDA i 0,64 mln zł zysku netto to rezultaty świadczące o powtarzalności i systematyczności działalności. 

 • Geotrans ogłasza strategię rozwoju na lata 2017-2020

  GEOTRANS, podmiot zajmujący się gospodarką odpadową w branży ochrony środowiska, zaprezentował Strategię rozwoju na lata 2017-2020. Dalszy rozwój skali działalności w zakresie odpadów poprocesowych, kontynuacja osiągania coraz wyższych wyników finansowych, spadek zaangażowania w przejętą Kompanię Elektryczną i osiągnięcie kapitalizacji pozwalającej na debiut na GPW – to jej główne założenia.

 • Geotrans przejmuje Kompanię Elektryczną i skokowo zwiększa skalę działalności

  GEOTRANS, podmiot zajmujący się zagospodarowywaniem osadów ściekowych w branży ochrony środowiska, podpisał umowę nabycia 51 proc. udziałów w inżynieryjnej spółce Kompania Elektryczna. Transakcja o wartości 2,91 mln zł otwiera przed GEOTRANSem możliwość zbudowania kompleksowego zakresu usług, zwłaszcza dla podmiotów z sektora wodno-kanalizacyjnego i energetycznego.

 • Zarząd Geotrans rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości ponad 55 proc. zysku netto

  GEOTRANS, wiodący podmiot zajmujący się gospodarką odpadową w branży ochrony środowiska, planuje hojnie podzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Zarząd Spółki rekomenduje wypłatę 1 mln zł dywidendy za 2015 rok, co daje 0,20 zł na akcję. To ponad 55 proc. osiągniętego zysku netto GEOTRANS, który wyniósł 1,76 mln zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR