GetBack: Obecna kondycja finansowa nie pozwala na spłatę w gotówce 50 proc. zainwestowanych środków

Omawiane walory:

Zarząd skomentował propozycję układu przedstawioną przez kuratora obligatariuszy. Zdaniem wrocławskiej spółki, bieżąca kondycja finansowa GetBack nie pozwala na zwrot w gotówce 50,5 proc. zainwestowanych środków.

– Bardzo chcielibyśmy, aby propozycja kuratora była realna, bo zależy nam na jak najlepszym – z punktu widzenia obligatariuszy – scenariuszu wyjścia z sytuacji. Właśnie dlatego jako nowy zarząd przygotowujemy do oceny Rady Wierzycieli różne rozwiązania. Nie chcemy jednak kontynuować polityki koloryzowania rzeczywistości. Uważamy, że obligatariusze zasługują na to, żeby mówić im prawdę, nawet jeśli jest ona dla nich trudna. W dłuższej perspektywie to docenią. Właśnie dlatego odnosząc się do propozycji kuratora musimy przyznać, że w naszym przekonaniu dzisiejsza kondycja finansowa GetBack nie pozwala na zwrot w gotówce 50,5 proc. zainwestowanych środków. Oczywiście chętnie zapoznamy się ze szczegółowymi wyliczeniami tej propozycji, żeby zrozumieć na jakich założeniach jest oparta tak optymistyczna ocena możliwości finansowych spółki. – poinformował zarząd GetBack w oświadczeniu przesłanym do redakcji StockWatch.pl.

Spółka przyznała, że jest zdziwiona, że propozycja Kamila Hajduka nie zakłada włączenia obligatariuszy w pełni zabezpieczonych tj. instytucji finansowych w ramy układu. Zarząd dodał, że od kilku tygodni jest to wariant omawiany z radą wierzycieli. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym obligacjom GetBack

– Chcemy też zwrócić uwagę na fakt, że harmonogram spłat obligatariuszy zabezpieczonych kompletnie abstrahuje od struktury ich zabezpieczeń. W konsekwencji nie dość, że propozycja kuratora zakłada całkowite zaspokojenie ich wierzytelności tj. spłatę na poziomie 100 proc., to dodatkowo w szybszym tempie niż w przypadku obligatariuszy niezabezpieczonych. – dodaje spółka.

Sierpniowe propozycje opublikowane przez Kamila Hajduka znacząco różnią się od tego, co spółka zaoferowała w lipcu. Według planu kuratora, obligatariusze mieliby otrzymać 50,5 proc. należności głównej w gotówce w 16 półrocznych ratach. W części wynoszącej 3 proc. należności głównej wierzytelności miałyby podlegać konwersji na akcje.

Propozycja spłat 50,5 proc. należności głównej w rozbiciu na raty. Źródło: biurosyndyka.pl

Według propozycji, w wyniku konwersji wierzytelności na akcje kapitał zakładowy spółki miałby zostać podwyższony o kwotę nie niższą niż 63 mln zł oraz nie wyższą niż 77 mln zł w drodze ustanowienia nie mniej niż 1,26 mld oraz nie więcej niż 1,54 mld nowych akcji serii F.

Dla porównania warto dodać, że w lipcu windykator zaoferował obligatariuszom spłatę w 16 ratach jedynie 27 proc. długu i zamianę reszty wierzytelności na akcje po 5 gr/szt. >> Czytaj więcej

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o getback)

 • BFG: Przejęcie Idea Banku nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń od GetBacku

  Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku i jego przejęcie przez Bank Pekao to najbezpieczniejsze rozwiązanie z punktu widzenia deponentów Idea Banku i stabilności sektora finansowego w Polsce. Proces ten nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń przez klientów, którzy nabyli obligacje GETBACK za pośrednictwem Idea Banku - roszczenia te nie zostały przeniesione do Banku Pekao.

 • GetBack wypłaca obligatariuszom pierwsze raty układowe Symboliczny moment dla poszkodowanych obligatariuszy. Pod koniec grudnia wrocławska spółka windykacyjna ruszyła z wypłatą pierwszych dwóch rat gotówkowych dla posiadaczy feralnych obligacji.
 • Jest pierwszy akt oskarżenia w sprawie afery GetBack

  Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała dziś do sądu pierwszy akt oskarżenia w sprawie tzw. afery GETBACK. Wśród oskarżonych są prezesi GETBACKu, Idea Banku oraz Leszek Cz.

 • UOKiK wydał 3 decyzje dot. Getin Noble Bank, nałożył m.in. ponad 7 mln zł kary

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wydał trzy decyzje wobec Getin Noble Banku. Dotyczą one uznania klauzul modyfikacyjnych za niedozwolone postanowienia umowne, jednostronnej zmiany umów o kredyt hipoteczny oraz wprowadzania w błąd podczas oferowania obligacji GETBACK, podał UOKiK. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów prezes UOKiK nałożył na GNB karę finansową wysokości ponad 7 mln zł. Nakazał także, aby bank wypłacił rekompensatę osobom, które nabyły obligacje GETBACK za jego pośrednictwem.

 • RMF FM: Prokuratura zabezpieczyła majątek Leszka Czarneckiego.

  Według informacji RMF FM, Prokuratura Regionalna w Warszawie zajęła znaczny majątek Leszka Czarneckiego w związku z śledztwem dot. afery GETBACK. W czwartek akcje spółek kontrolowanych przez milionera tracą na wartości.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR