Getin Holding będzie negocjował sprzedaż Carcade na rzecz Grupy Gazprombanku

Omawiane walory:

Getin Holding przystąpi do rozmów z podmiotami z Grupy Gazprombank celem uzgodnienia warunków potencjalnej transakcji sprzedaży 100 proc. w OOO Carcade z siedzibą w Kaliningradzie oraz o rozpoczęciu działań zmierzających do nabycia od Carcade pakietu akcji Idea Bank z siedzibą w Mińsku.

(Fot. mat. prasowe)

– Zarząd Getin Holding […] powziął informację o otrzymaniu przez podmioty z Grupy Gazprombank, Federacja Rosyjska, zgody komitetu inwestycyjnego inwestora na przystąpienie do rozmów z emitentem celem uzgodnienia warunków potencjalnej transakcji nabycia od emitenta jego udziału w spółce OOO Carcade z siedzibą w Kaliningradzie, Federacja Rosyjska, wynoszącego 100 proc. kapitału zakładowego Carcade. W związku z powyższym zarząd emitenta w dniu 22 listopada 2019 r. podjął uchwałę o przystąpieniu do rozmów ws. zbycia na rzecz inwestora udziału w Carcade – czytamy w komunikacie.

W związku z tą decyzją, Getin Holding zdecydował również o rozpoczęciu działań zmierzających do nabycia od Carcade pakietu 22,059 proc. akcji Idea Bank z siedzibą w Mińsku, Białoruś (Idea Bank Białoruś).

– Zawarcie wyżej wymienionych umów uzależnione jest m.in. od wyrażenia zgody przez radę nadzorczą emitenta – czytamy dalej.

Grupa Getin Holding prowadzi działalność operacyjną w 5 krajach w 7 branżach (bankowość, leasing, pośrednictwo finansowe, doradztwo księgowe, finansowanie publicznej służby zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego, obrót i zarządzanie wierzytelnościami oraz faktoring). Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getin, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR