Getin Holding ma list intencyjny ws. sprzedaży Idea Bank Białoruś za ok. 74 mln zł

Omawiane walory:

Getin Holding podpisał z Getin International w likwidacji oraz Minsk Transit Bank z siedzibą w Mińsku na Białorusi list intencyjny dot. sprzedaży przez Getin Holding i GISA na rzecz MTB lub podmiotów z nim powiązanych akcji spółki Idea Bank z siedzibą w Mińsku. Proponowana cena wynosi równowartość 73,81 mln zł (wg kursu NBP z 18 listopada), a umowa sprzedaży ma zostać zawarta do 4 stycznia 2021 r.

(Fot. mat. prasowe)

Przedmiotem sprzedaży będą wszystkie posiadane przez Getin Holding i GISA akcje banku, stanowiące około 99,999 proc. kapitału zakładowego banku. Proponowana cena za akcje wynosi 50 mln BYN, co stanowi równowartość 73,81 mln zł wg średniego kursu NBP z dnia 18 listopada 2020 r.

Potencjalna transakcja będzie uzależniona od uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych i regulacyjnych. Intencją stron listu intencyjnego jest zawarcie umowy sprzedaży akcji do dnia 4 stycznia 2021 r. Po podpisaniu listu intencyjnego może zostać przeprowadzone dodatkowe badanie due diligence banku.

List intencyjny, o ile nie zostanie przedłużony za zgodą stron, wygaśnie z dniem 31 stycznia 2021 r.

W lipcu br. Getin Holding informował, że otrzymał dwie niewiążące oferty kupna akcji Idea Banku z siedzibą w Mińsku – spółki zależnej – i w związku z tym podjął decyzję o przystąpieniu do działań mających na celu potencjalną sprzedaż wszystkich posiadanych akcji Idea Banku Białoruś.

Grupa Getin Holding prowadzi działalność operacyjną w 5 krajach w 7 branżach (bankowość, leasing, pośrednictwo finansowe, doradztwo księgowe, finansowanie publicznej służby zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego, obrót i zarządzanie wierzytelnościami oraz faktoring). Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku. Kurs akcji spółki rośnie w czwartek kwadrans przed godz. 15 o prawie 7 proc., a za jedną akcję płacono 0,9135 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o getin)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR