Getin Holding szykuje się do sprzedaży Idea Bank Rumunia

Omawiane walory:

Zarząd Getin Holding podjął decyzję o przystąpieniu do działań mających na celu potencjalną sprzedaż wszystkich posiadanych akcji Idea Bank z siedzibą w Bukareszcie. W ramach podjętych działań zaangażował międzynarodowy bank inwestycyjny Rothschild & Co jako doradcę do tej transakcji.

getin, holding, idea, bank, rumunia,

(Fot. mat. prasowe)

– Emitent jednocześnie informuje, że w ramach podjętych działań zaangażował międzynarodowy bank inwestycyjny Rothschild & Co i zawarł dziś z Rothschild & Co Polska spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie umowę o doradztwo finansowe na zasadzie wyłączności. O kolejnych etapach potencjalnej transakcji sprzedaży akcji banku emitent będzie informował w drodze raportów bieżących – czytamy w komunikacie.

Na początku października Getin Holding informował, że wynik netto segmentu (bank i leasing) w Rumunii w I półroczu 2020 r. osiągnął poziom 5,6 mln zł i – w związku z restrykcjami rządowymi związanymi z pandemią SARS-CoV-2 – odnotował spadek o 12,6 proc. r/r. Suma należności kredytowo-leasingowych segmentu na koniec I półrocza 2020 r. osiągnęła wartość 1,6 mld zł, co oznacza wzrost o 5,8 proc. wobec wartości portfela na koniec 2019 r. Spółka wskazywała, że w Rumunii pomiędzy pierwszym a drugim kwartałem nie nastąpił istotny wzrost rezerw na ryzyko kredytowe, co wynika m.in. z faktu oferowania produktów głównie klientom z segmentu affluent.

Grupa Getin Holding prowadzi działalność operacyjną w 5 krajach w 7 branżach (bankowość, leasing, pośrednictwo finansowe, doradztwo księgowe, finansowanie publicznej służby zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego, obrót i zarządzanie wierzytelnościami oraz faktoring). Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o getin)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR