Getin Holding ucieka przed listą alertów. Scali akcje w stosunku 4:1

Omawiane walory:

Getin Holding zdecydował o rozpoczęciu realizacji procesu scalenia (połączenia) akcji. Stosunek wymiany ustalono na 4:1. Dzięki temu spółka uniknie wpisania na niechlubną listę alertów.

– W ocenie zarządu spółki, scalenie akcji spółki powinno zostać dokonane poprzez połączenie każdych 4 akcji spółki o dotychczasowej wartości nominalnej wynoszącej 1 zł w jedną akcję spółki o nowej wartości nominalnej wynoszącej 4 zł (stosunek wymiany: 4:1), co oznacza zmniejszenie liczby akcji spółki wszystkich emisji z 759.069.368 do 189.767.342, przy zachowaniu niezmienionej wysokości kapitału zakładowego spółki, przy czym decyzja w tym zakresie po uzyskaniu opinii rady nadzorczej spółki należeć będzie do walnego zgromadzenia spółki – czytamy w komunikacie.

>> LYNX oferuje Apple Watch lub Samsung Gear za darmo dla każdego

Zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu realizacji procesu scalenia mając na uwadze, że średni kurs począwszy od 20 sierpnia 2018 r. utrzymuje się poniżej poziomu 0,50 zł, co może skutkować zakwalifikowaniem akcji do segmentu listy alertów Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Umieszczenie spółki na niechlubnej liście byłoby nie tylko rysą na wizerunku, ale także wiązałoby się z utratą miejsc w indeksach oraz przeniesieniem handlu akcjami do systemu notowań jednolitych, gdzie transakcje zawierane są w dwóch, z góry określonych momentach sesji, tzw. fixingach.

Grupa Getin Holding prowadzi działalność operacyjną w 7 branżach: bankowość, leasing, pośrednictwo finansowe, doradztwo księgowe, finansowanie publicznej służby zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego, obrót i zarządzanie wierzytelnościami oraz faktoring. Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getin, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Idea Bank ma list intencyjny dot. sprzedaży 25 proc. akcji Idea Getin Leasing

  Idea Bank zawarł z GETIN Holding oraz LC Corp list intencyjny dotyczący podjęcia działań zmierzających do zawarcia transakcji sprzedaży przez bank na rzecz GH i przy udziale LC Corp 25 proc. posiadanych akcji Idea GETIN Leasing. Idea Bank oczekuje, że transakcja będzie miała pozytywny wpływ na wynik finansowy brutto tj. zwiększy zysk o szacunkową kwotę 100 -135 mln zł oraz wpłynie na poprawę współczynników TCR oraz Tier 1 o ok. 1,3 pkt proc. do 1,8 pkt proc. - w zależności od ostatecznej ceny sprzedaży akcji IGL.

 • Getin Holding ma 2 niewiążące oferty dotyczące zakupu Idea Bank Białoruś

  GETIN Holding otrzymał dwie niewiążące oferty kupna akcji Idea Banku z siedzibą w Mińsku - spółki zależnej - i w związku z tym podjął decyzję o przystąpieniu do działań mających na celu potencjalną sprzedaż wszystkich posiadanych akcji Idea Banku Białoruś.

 • Getin Holding nie sprzedał Idea Banku na Ukrainie

  Umowa sprzedaży 100 proc. akcji Idea Bank na Ukrainie na rzecz Dragon Capital Investments Limited z siedzibą w Nikozji została rozwiązana.

 • Przełomowa sesja dla WIG20, w grze CD Projekt, PKO BP, Rafako i Herkules

  Kolejna mocna sesja na giełdzie w Warszawie. Pomagają dobre nastroje na globalnych rynkach akcji, osłabiający się dolar i wieści ze spółek. W centrum uwagi znalazły się spółki gamingowe, banki, Rafako i Herkules.

 • Getin Holding miał 208 mln zł straty w I kwartale, bez one-off – 27,5 mln zł zysku

  GETIN Holding odnotował 208,32 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 26,72 mln zł straty rok wcześniej. Kurs akcji spółki spada dziś o blisko 6 proc. do 1,165 zł za akcję.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR