Grupa Kęty miała wstępnie 110 mln zł zysku netto w II kwartale. Kurs akcji bije rekordy

Omawiane walory:

Grupa Kęty odnotowała 110 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2020 r. według wstępnych danych wobec 75,5 mln zł zysku rok wcześniej. Zarząd podtrzymuje dotychczasową prognozę całorocznych wyników. Rynek pozytywnie zareagował na wstępne wyniki. Kurs akcji rośnie o blisko 6 proc. do 414 zł.

kety,wyniki,2019

(Fot. spółka)

Zysk operacyjny wyniósł 145 mln zł wobec 101,3 mln zł rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 180 mln zł wobec 135,5 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły wstępnie 875 mln zł w II kw. 2020 r. wobec 831,8 mln zł rok wcześniej.

– Realizacja poziomu sprzedaży w kwietniu i maju oraz szacunki na czerwiec wskazują, iż popyt na rynku utrzymuje się na lepszym, niż wstępnie zakładano poziomie. Dzięki temu segmenty grupy kapitałowej przekroczyły założenia dotyczące osiągniętych przychodów ze sprzedaży w II kwartale, określone w sprawozdaniu finansowym za I kwartał 2020 – czytamy dalej.

Zarząd szacuje, że Segment Wyrobów Wyciskanych w II kwartale osiągnie ok. 3 proc. wzrost ilości sprzedaży, co przy 9-proc. spadku cen aluminium w ujęciu złotówkowym przełoży się na ok. 5-proc. spadek przychodów ze sprzedaży. Szacowane przychody Segmentu Systemów Aluminiowych w II kwartale 2020 utrzymają się na poziomie zbliżonym do poziomu z roku poprzedniego. W Segmencie Opakowań Giętkich szacowane jest natomiast zwiększenie przychodów o ok. 30 proc. r/r, w tym w związku z uruchomieniem w IV kwartale 2019 roku II linii do produkcji folii BOPP i pełnym wykorzystaniem jej mocy w omawianym okresie.

– Wyniki operacyjne pozwolą wygenerować wysokie przepływy pieniężne co pozwoli zredukować dług netto na koniec II kwartału 2020 do ok. 450 mln zł – podano także.

>> Spowolnione aluminium z dobrymi zyskami – omówienie sprawozdania Grupy Kęty po IV kw. 2019 r.

Grupa Kęty wskazała też, że nie odnotowała istotnego, negatywnego wpływu pandemii wirusa SARS-Cov-2 na wyniki finansowe.

– Biorąc pod uwagę szacunkowe wyniki za I półrocze 2020 oraz utrzymującą się niepewność co do dalszego rozwoju sytuacji związanej z pandemią, która może wywierać presję na wyniki w kolejnych miesiącach roku, zarząd podtrzymuje na chwilę obecną prognozę wyników roku 2020 opublikowaną 5 lutego br. – podsumowano.

Grupa Kęty jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o kety)

 • DM BOŚ postawił na 4 nowe spółki. Z listy długich pozycji wypadło Dino

  W kwietniowym raporcie analitycy DM BOŚ dodali akcje Unimotu, Selvity, Kęt oraz Asseco SEE do listy polecanych długich pozycji. Z listy wypadła natomiast operator sieci supermarketów Dino.

 • Grupa Kęty podniosła prognozę wyników na 2021 r.

  Zgodnie ze zaktualizowaną prognozą skonsolidowanych wyników Grupy Kęty na 2021 r., przychody ze sprzedaży wyniosą 4 mld zł wobec 3,62 mld zł we wcześniejszej prognozie z grudnia 2020 r., EBITDA wyniesie 694 mln zł (wobec 624 mln zł), EBIT wyniesie 543 mln zł (wobec 474 mln zł), a zysk netto sięgnie 434 mln zł (wobec 369 mln zł).

 • mWIG40 najwyżej od 3 lat, w grze Ryvu Therapeutics i CD Projekt

  Wzrosty 33 z 40 średnich spółek wywindowały mWIG40 powyżej 4.500 pkt. Ostatni raz był on tam widziany w 2018 roku. Z kolei mocna przecena akcji Ryvu Therapeutics ciąży indeksowi sWIG80

 • Grupa Kęty szykuje rekordową dywidendę

  Akcjonariusze spółki przemysłowej mają podwójnie udany dzień. W czwartek kurs akcji ustalił nowe historyczne maksima, a zarząd ogłosił, że będzie rekomendować wypłatę rekordowej puli 430,15 mln zł z zysku netto za 2020 r. i kapitału zapasowego na dywidendę. Proponowana stawka to 44,67 zł na akcję.

 • Grupa Kęty miała 430,18 mln zł zysku netto w 2020 r.

  Grupa Kęty odnotowała 430,18 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 295,37 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR