Grupa Kęty miała wstępnie 110 mln zł zysku netto w II kwartale. Kurs akcji bije rekordy

Omawiane walory:

Grupa Kęty odnotowała 110 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2020 r. według wstępnych danych wobec 75,5 mln zł zysku rok wcześniej. Zarząd podtrzymuje dotychczasową prognozę całorocznych wyników. Rynek pozytywnie zareagował na wstępne wyniki. Kurs akcji rośnie o blisko 6 proc. do 414 zł.

kety,wyniki,2019

(Fot. spółka)

Zysk operacyjny wyniósł 145 mln zł wobec 101,3 mln zł rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 180 mln zł wobec 135,5 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły wstępnie 875 mln zł w II kw. 2020 r. wobec 831,8 mln zł rok wcześniej.

– Realizacja poziomu sprzedaży w kwietniu i maju oraz szacunki na czerwiec wskazują, iż popyt na rynku utrzymuje się na lepszym, niż wstępnie zakładano poziomie. Dzięki temu segmenty grupy kapitałowej przekroczyły założenia dotyczące osiągniętych przychodów ze sprzedaży w II kwartale, określone w sprawozdaniu finansowym za I kwartał 2020 – czytamy dalej.

Zarząd szacuje, że Segment Wyrobów Wyciskanych w II kwartale osiągnie ok. 3 proc. wzrost ilości sprzedaży, co przy 9-proc. spadku cen aluminium w ujęciu złotówkowym przełoży się na ok. 5-proc. spadek przychodów ze sprzedaży. Szacowane przychody Segmentu Systemów Aluminiowych w II kwartale 2020 utrzymają się na poziomie zbliżonym do poziomu z roku poprzedniego. W Segmencie Opakowań Giętkich szacowane jest natomiast zwiększenie przychodów o ok. 30 proc. r/r, w tym w związku z uruchomieniem w IV kwartale 2019 roku II linii do produkcji folii BOPP i pełnym wykorzystaniem jej mocy w omawianym okresie.

– Wyniki operacyjne pozwolą wygenerować wysokie przepływy pieniężne co pozwoli zredukować dług netto na koniec II kwartału 2020 do ok. 450 mln zł – podano także.

>> Spowolnione aluminium z dobrymi zyskami – omówienie sprawozdania Grupy Kęty po IV kw. 2019 r.

Grupa Kęty wskazała też, że nie odnotowała istotnego, negatywnego wpływu pandemii wirusa SARS-Cov-2 na wyniki finansowe.

– Biorąc pod uwagę szacunkowe wyniki za I półrocze 2020 oraz utrzymującą się niepewność co do dalszego rozwoju sytuacji związanej z pandemią, która może wywierać presję na wyniki w kolejnych miesiącach roku, zarząd podtrzymuje na chwilę obecną prognozę wyników roku 2020 opublikowaną 5 lutego br. – podsumowano.

Grupa Kęty jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kety, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał

  Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.

 • W czasach zarazy cash is king. Oto spółki, które mają grube portfele i są gotowe na kryzys

  Stara prawda mówi, że spółki upadają niekoniecznie przez brak zysków, tylko z powodu utraty płynności. Obecna sytuacja związana z pandemią, istotne ograniczenie działalności gospodarczej i przerwanie łańcuchów dostaw może wpędzić wiele firm w spiralę zadłużenia, a nawet doprowadzić do bankructwa. Dziś sprawdzamy, jakie giełdowe spółki mają wystarczająco dużą poduszkę finansową i mają szansę przejść suchą stopą przez największą od lat gospodarczą zawieruchę.

 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • Grupa Kęty przedstawi założenia nowej strategii po wakacjach

  Grupa Kęty zaprezentuje założenia nowej strategii po wakacjach, poinformował prezes Dariusz Mańko.

 • Grupa Kęty prognozuje 294 mln zł zysku netto w 2020 r.

  Grupa Kęty prognozuje, że w 2020 r. wypracuje 294 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec szacunkowego 294 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2019 r. przy prognozowanych 3.314 mln zł przychodów w 2020 r. wobec szacowanych 2.205 mln zł w 2019 r.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR