Grupa Kęty optymistycznie patrzy na końcówkę roku. Nowa strategia w grudniu lub styczniu

Omawiane walory:

Grupa Kęty optymistycznie patrzy na IV kw. i podtrzymuje prognozę wyników na 2020 r. Spółka planuje zaprezentować nową strategię w grudniu lub styczniu, poinformował prezes Dariusz Mańko.

kety,wyniki,strategia, akcje,

(Fot. spółka)

– Z optymizmem patrzymy na IV kw. i zakończenie całego roku – powiedział prezes Dariusz Mańko podczas telekonferencji.

Optymistyczne założenia co do IV kw. i całego roku potwierdzili także szefowie poszczególnych segmentów grupy.

– Prognozując w sierpniu, zakładaliśmy pewną możliwość ograniczenia działalności w IV kw. Nawet jeśli ten scenariusz się zmaterializuje, to będziemy w stanie roczną prognozę zrealizować. Będziemy obserwowali sytuację. W październiku wygląda ona obiecująco, ale niepewność jest bardzo duża – powiedział dyrektor finansowy Rafał Warpechowski.

Grupa Kęty spodziewa się, że IV kw. może być nieco słabszy r/r pod względem zysku netto, jak wynika z relacji prognozy do zysku netto zrealizowanego w I-III kw. Założono pewien bufor bezpieczeństwa ze względu na pandemię.

– Jesteśmy po bezpiecznej stronie, jeśli chodzi o wykonanie prognozy, ale nie zmieniamy jej, jeśli odchylenia nie przekraczają 10 proc. Rzeczywiście, scenariusz z buforem w IV kw. powoduje kilkuprocentowe przekroczenie prognozy, ale w żadnym z parametrów nie przekracza to 10 proc. – zaznaczył dyrektor finansowy.

Spółka planuje opublikować prognozę dla IV kw. 17 grudnia br. Wówczas też można się spodziewać ewentualnej korekty prognozy całorocznej.

W sierpniu Grupy Kęty podniosła prognozę zysku netto na 2020 r. o 20 proc. do 352 mln zł. Względem pierwotnej prognozy, z 5 lutego br., podniesiona została też wartość sprzedaży – o 2 proc. do 3 380 mln, EBIT – o 16 proc. do 453 mln zł i EBITDA – o 12 proc. do 600 mln zł.

Nowa strategia w grudniu lub styczniu

– Pracujemy nad strategią, wczoraj mieliśmy radę nadzorczą. Przyjęliśmy umiarkowanie optymistycznie założenia. Kwestie dotyczące przychodów, zysku mamy już rozpisane, przeanalizowane i policzone. Pracujemy jeszcze nad miękką częścią tej strategii – CSR, HR, ochrona środowiska, ślad węglowy, neutralność klimatyczna – powiedział Mańko podczas telekonferencji.

Następne posiedzenie rady nadzorczej zaplanowane jest na 2 grudnia br.

– Mamy nadzieję do tego momentu dopracować wszystkie szczegóły strategii i będziemy mogli ją państwu zaprezentować w grudniu. Ewentualnie rozważamy też styczeń, razem z publikacją prognozy na kolejny rok – dodał prezes.

Grupa Kęty jest spółką dominującą dla grupy kapitałowej, prowadzącej działalność w ramach trzech segmentów operacyjnych: Segment Wyrobów Wyciskanych (SWW) Segment Systemów Aluminiowych (SSA) oraz Segment Opakowań Giętkich (SOG). Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 3 203,67 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kety, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR