Huawei Polska odnotował ponad 3,6 mld zł przychodów w 2019 r.

Omawiane walory:

Przychody Huawei Polska wyniosły ponad 3,6 mld zł w 2019 roku.

huawei, przychody, wyniki,

Fot. fb/Huawei Mobile

– Mimo trudnego otoczenia politycznego, kolejny rok z rzędu utrzymaliśmy pozycję jednej z największych firm informatycznych w Polsce. To dowód na to, że nasi klienci najbardziej cenią sobie dotychczasowe relacje biznesowe i najwyższą jakość produktów – powiedział dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska Ryszard Hordyński.

– W dorocznym rankingu Computerworld TOP200 Huawei Polska zajął trzecią pozycję na liście największych firm informatycznych działających w Polsce w ubiegłym roku. Obronił tym samym pozycję wypracowaną przy poprzedniej edycji raportu. Przychody Huawei Polska w roku 2019 wyniosły ponad 3,6 miliarda zł – czytamy w komunikacie.

Według raportu, wyniki całego sektora ICT wzrosły o 2,9 proc. r/r, osiągając przychód na poziomie 110,8 mld zł, przy podziale 68 mld zł dla branży IT i 42,8 mld zł dla telekomunikacji. PKB wzrosło w tym czasie o 4 proc., co oznacza, że branża ICT ma mniejszą dynamikę wzrostu. Specjaliści przygotowujący raport nadziei na poprawę sytuacji upatrują w zbliżających się inwestycjach w 5G oraz technologie pokrewne.

W czerwcu Huawei Polska podał, że przystąpił do Partnerstwa na Rzecz Dostępności, inicjatywy w ramach rządowego programu Dostępność+. To kontynuacja działań firmy na rzecz promowania inkluzji i wyrównywania szans dla wszystkich obywateli, szczególnie w obszarze technologii.

Wcześniej koncern informował, że Huawei zwiększy inwestycje w rozwój lokalnego ekosystemu, koncentrując się na budowaniu talentów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) i Skandynawii. W ciągu najbliższych trzech lat, firma zamierza przeszkolić ponad 18 tys. lokalnych studentów i partnerów w zakresie umiejętności cyfrowych nowej generacji.

Chiński koncern Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR