Immofinanz pozyskał ok. 356 mln euro z emisji akcji i obligacji zamiennych

Omawiane walory:

Immofinanz uplasował 15.418.824 akcji, stanowiących ok. 13,76 proc. kapitału, w drodze przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB), pozyskując ok. 236 mln euro brutto. Ponadto Immofinanz uplasował w procedurze ABB obligacje zamienne na akcje o wartości 120 mln euro,.

Immofinanz, akcje, obligacje, euro,

Fot. Pexels

Cena emisyjna akcji wynosiła 15,31 euro za sztukę.

– Immofinanz AG zamierza przeznaczyć pozyskane środki netto na refinansowanie wierzytelności finansowych, wykorzystanie ewentualnych szans wzrostu oraz na ogólne cele korporacyjne – czytamy w komunikacie.

W połowie czerwca br. Immofinanz zdecydował o rozpoczęciu przygotowań do potencjalnej oferty akcji spółki i ewentualnej emisji obligacji zamiennych na akcje, które łącznie (jeśli zostaną użyte oba środki) miały odpowiadać za więcej niż 25 proc. obecnego kapitału.

Jak wówczas informowano, oferta miała obejmować podwyższenie kapitału i akcje własne w liczbie do 22,42 mln akcji (ok. 20 proc.) spółki. Natomiast emisja obligacji zamiennych, z 3-letnią zapadalnością, mogłaby odpowiadać za do 16,81 mln akcji spółki (ok. 15 proc. kapitału).

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy od 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

 

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR