Jest pierwszy akt oskarżenia w sprawie afery GetBack

Omawiane walory: ,

Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała dziś do sądu pierwszy akt oskarżenia w sprawie tzw. afery GetBack. Wśród oskarżonych są prezesi GetBacku, Idea Banku oraz Leszek Cz.

getback,rocznica,konrad,prezes,rada,nadzorcza,zarząd

Konrad K.,były prezes GetBack pozostaje w areszcie, ale współpracuje w organami ścigania (Fot. GPW)

– Prokuratura Regionalna w Warszawie zarzuca 16 osobom, w tym byłemu prezesowi GetBack i byłemu kierownictwu Idea Banku, m.in. oszustwa związane z dystrybucją obligacji GetBack i certyfikatów funduszy inwestycyjnych, nadużycie uprawnień i wyrządzenie Idea Bankowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach oraz prowadzenie przez ten bank działalności maklerskiej bez wymaganego zezwolenia KNF. W wyniku działania oskarżonych straty w wysokości około 3 miliardów złotych poniosło ponad 9 tysięcy osób – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Prokuratura postawiła zarzuty już 75 podejrzanym i zabezpieczyła mienie o wartości ponad 400 mln zł, w tym, nieruchomości, samochody, kosztowności, biżuterię i dzieła sztuki.

– Wśród oskarżonych są: były prezes GetBack – Konrad K., byli prezesi Idea Banku S.A – Jarosław A. i Tobiasz, B., byli członkowie zarządu Banku Dariusz M. i Małgorzata Sz., a także menadżerowie i radcy prawni banku, prezesi współpracujących z nim domów maklerskich i spółek świadczących fikcyjne usługi oraz prezes i dyrektor rozwoju jednego z funduszy inwestycyjnych – czytamy dalej.

Wśród oskarżonych znalazł się również przewodniczący rady nadzorczej i jeden z założycieli Idea Banku, Leszek Cz. Prokuratura postawiła mu m.in. zarzuty wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach Idea Bankowi oraz doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów Idea Banku.

Oskarżonym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • NWZ Idea Banku postanowiło nie odwoływać Leszka Czarneckiego z rady nadzorczej

    Akcjonariusze Idea Banku nie odwołali Leszka Czarneckiego ze składu rady nadzorczej banku, wynika z podjętej uchwały podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

  • CD Projekt i Allegro windują WIG20, w tle wyniki kwartalne banków

    Rekordowo drogie akcje Allegro i zawracający ze wsparcia CD Projekt ciągną w górę indeks WIG20. Rynek żyje dziś wynikami kwartalnymi banków, nowym rekordem zakażeń koronawirusem w Polsce i taniejącymi akcjami małych spółek. To nie wróży sukcesu.

  • Idea Bank miał ponad 5 mln zł zysku netto w III kwartale 2020 r.

    Idea Bank odnotował 5,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności ogółem (kontynuowanej i zaniechanej) przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 11,66 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

  • Idea Bank ma zgodę KNF na działanie jako TPP

    Idea Bank otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego zezwolenie na funkcjonowanie jako zewnętrzny dostawca tj. TPP (Third Party Provider) zgodnie z unijną dyrektywą PSD2. Umożliwia ono powiększenie oferty banku o nowe cyfrowe rozwiązania i usługi tworzone w oparciu o dane pozyskiwane z zewnętrznych źródeł.

  • UOKiK wydał 3 decyzje dot. Getin Noble Bank, nałożył m.in. ponad 7 mln zł kary

    Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wydał trzy decyzje wobec Getin Noble Banku. Dotyczą one uznania klauzul modyfikacyjnych za niedozwolone postanowienia umowne, jednostronnej zmiany umów o kredyt hipoteczny oraz wprowadzania w błąd podczas oferowania obligacji GETBACK, podał UOKiK. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów prezes UOKiK nałożył na GNB karę finansową wysokości ponad 7 mln zł. Nakazał także, aby bank wypłacił rekompensatę osobom, które nabyły obligacje GETBACK za jego pośrednictwem.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR