JSW wyda na dodatkowe nagrody dla pracowników ponad 163 mln zł

Omawiane walory:

Jastrzębska Spółka Węglowa zawarła porozumienie z organizacjami związkowymi w sprawie wypłaty dodatkowej nagrody pieniężnej. Jej koszt obciąży wyniki spółki za III kwartał br. 

(Fot. spółka)

Związkowcy porozumieli się z zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej w sprawie premii z ubiegłorocznego zysku. Według ustaleń Nettg.pl, pracownicy dołowi mogą liczyć na 4-4,5 tys. zł. Wypłatę przewidziano na 15 lipca. Jak podkreśliła spółka, wypłata nagrody wyczerpuje żądanie strony społecznej zgłoszone w oparciu o ustawę „o rozwiązywaniu sporów zbiorowych”.

Kwestia dodatkowej premii z zysku dla pracowników była jednym z tematów wczorajszych rozmów związkowców z przedstawicielami zarządu. Konflikt na linii strona społeczna – resort energii udało się złagodzić. Związkowcy zrezygnowali z pikiety planowanej na 6 lipca, podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach.

Przypomnijmy, że 11 czerwca br. rada nadzorcza odwołała Daniela Ozona z funkcji prezesa JSW, co wywołało falę protestów. Ozon zyskał poparcie wśród związkowców za sprzeciw wobec angażowaniu spółki w rządowe inwestycje. Nie zgadzał się m.in. na wykorzystanie środków z tzw. funduszu stabilizacyjnego JSW na realizację projektu w Elektrowni Ostrołęka. Po odwołaniu Ozona związki zawodowe zorganizowały kilka protestów w Warszawie i żądali dymisji Tchórzewskiego.

Ostatnie wydarzenia w spółce negatywnie odbiły się na kursie akcji JSW. Od 11 czerwca, czyli momentu odwołania Daniela Ozona, kapitalizacja spółki spadła o 6 proc., a kurs akcji cofnął się do najniższych poziomów od września 2016 r.

Obecnie w JSW trwa postępowanie konkursowe, które ma wyłonić nowy zarząd. O stanowisko prezesa ubiega się pięciu kandydatów. Tymczasowo spółką kieruje Robert Małłek, oddelegowany do pełnienia tej funkcji przez radę nadzorczą.

W środę po przerwie ruszy walne zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Podczas obrad 26 czerwca wniosek o przerwę zgłosił przedstawiciel Skarbu Państwa, który posiada 55,17 proc. akcji. Na jutrzejszym spotkaniu będzie głosowana m.in. uchwała w sprawie przeznaczenia 200,77 mln zł z zysku netto za 2018 r. na dywidendę, tj. wypłaty 1,71 zł za akcję. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom JSW

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r. Miała 9,81 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 roku. We wtorek około 16:00 kurs akcji JSW rośnie o 1,1 proc.do 46,38 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT jsw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR