Kamienie milowe do zwiększenia zaufania do Bitcoina

Streszczenie:

- Opcje na Bitcoin mają być dostępne tej jesieni

- Merrill Lynch wymienia główne przeszkody dla Bitcoina w zostaniu międzynarodowo uznawaną walutą

- Istnieje ryzyko spadków BTC do ważnego wsparcia na poziomie 2.390 USD

Opcje na Bitcoin mają być dostępne jeszcze w tym roku.

Wiadomo, że derywaty powiązane z Bitcoinem najprawdopodobniej dostępne będą tak szybko jak CFTC udzieli zgody spółce LedgerX. LedgerX będzie pierwszą w pełni regulowaną spółką w USA, która będzie sprzedawała opcje na BTC oraz będzie dokonywała operacji clearingowych na rynku.

Po otrzymaniu zgody, nowojorska spółka ma w planach oferować opcje na BTC w przedziale czasowym od jednego do sześciu miesięcy. Planowane wprowadzanie instrumentów pochodnych to początek września. Prezes firmy Paul Chou ogłosił, że w późniejszym okresie będą wprowadzane opcje na inne kryptwaluty. Przed wprowadzeniem nowych kryptowalut, firma chce jednak by obroty na notowaniach BTC były zadowalające.

Bank of America Merrill Lynch zdecydował się na dokonanie porównania wirtualnych walut do najpopularniejszych środków wymiany na przestrzeni wieków. Analitycy sądzą, że kluczowe jest to czy główne instytucje finansowe uznają je za długoterminowy środek przechowywania wartości. Francisko Blanch, który uznawany jest za jednego z najlepszych analityków surowcowych na Wall Street, uważa, że aktualnie wielkie banki nie traktują BTC jako aktywa o długoterminowej wartości. Wymienił on trzy główne kryteria, które muszą być spełnione by sytuacja zaczęła się zmieniać. Jest to bezpieczeństwo, płynność oraz stopa zwrotu.

Zmienność cen Bitcoina jest znacznie większa niż ma to miejsce w wypadku złota czy srebra. Źródło: CNBC

Jeżeli chodzi o płynność, to jest ona ciągle dużo mniejsza niż w wypadku akcji dużych spółek czy głównych par walutowych. Jednak zdaniem Blancha, ostatnie gwałtowne wzrosty wolumenów na Ethereum oraz Bitcoinie poprawiły znacząco sytuację.

Ostatni warunek, to osiągane stopy zwrotu na poszczególnych towarów. Jest to silna strona kryptowalut, ponieważ notowania Bitcoina podwoiły swoją wartość od początku roku, a cena Ethereum wzrosła kilkunastokrotnie. Blanch dodał jednak, że wahania podczas wzrostów były bardzo duże oraz mocno powiązane ze wzrostem kosztów wydobycia, co może zmienić się w przyszłości.

Bitcoinowi nie udało się przebić historycznych szczytów, czego skutkiem jest pojawienie się kilku niedźwiedzich świec, które mogą oznaczać korektę notowań BTC do 2.390 USD. Stanowiłoby to 50-proc. korektę ostatnich wzrostów. Źródło: xStation5

Przygotował: Dominik Uchnast, XTB

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Alior Bank z negatywną perspektywą ratingu kredytowego

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego Alior Banku ze stabilnej na negatywną. Rating został utrzymany na niezmienionym poziomie BB. Zmiana jest związana z prognozowanym negatywnym wpływem kryzysu związanego z epidemią Covid-19 oraz dokonanej przez RPP serii obniżek stóp procentowych NBP na wyniki finansowe banku.

 • SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

  3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, Unimot, Neuca oraz PKN Orlen.

 • Roszady w indeksach. Biomed-Lublin i Mercator awansują do mWIG40

  W wyniku kwartalnej korekty portfeli indeksów, po sesji 19 czerwca br. Biomed-Lublin i Mercator Medical zastąpią Forte oraz Stalprodukt w indeksie mWIG40, podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział CD Projektu w indeksie WIG20 zostanie ograniczony do 15 proc.

 • WIG20 z przytupem wrócił powyżej 1.800 pkt., kolejna mocna sesja CCC i JSW Zielony początek piątkowej sesji na GPW. W czwartek ECB otworzył giełdom okienko do dalszych wzrostów. Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy go nie zamkną. Sesja powinna zakończyć się sporymi wzrostami indeksów.
 • Sejm przyjął tzw. tarczę 4.0, m.in. chroniącą przed wrogimi przejęciami spółek

  Sejm przyjął ustawę o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 (tzw. tarczę 4.0) wprowadzającą dopłaty do oprocentowania, a także wsparcie dla samorządów i zmiany w przetargach publicznych. Celem ustawy jest także ochrona polskich spółek przed wrogimi przejęciami z powodu gorszej sytuacji gospodarczej wywołanej epidemią COVID-19.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR