StockWatch.pl

Kamienie milowe do zwiększenia zaufania do Bitcoina

Streszczenie:

- Opcje na Bitcoin mają być dostępne tej jesieni

- Merrill Lynch wymienia główne przeszkody dla Bitcoina w zostaniu międzynarodowo uznawaną walutą

- Istnieje ryzyko spadków BTC do ważnego wsparcia na poziomie 2.390 USD

Opcje na Bitcoin mają być dostępne jeszcze w tym roku.

Wiadomo, że derywaty powiązane z Bitcoinem najprawdopodobniej dostępne będą tak szybko jak CFTC udzieli zgody spółce LedgerX. LedgerX będzie pierwszą w pełni regulowaną spółką w USA, która będzie sprzedawała opcje na BTC oraz będzie dokonywała operacji clearingowych na rynku.

Po otrzymaniu zgody, nowojorska spółka ma w planach oferować opcje na BTC w przedziale czasowym od jednego do sześciu miesięcy. Planowane wprowadzanie instrumentów pochodnych to początek września. Prezes firmy Paul Chou ogłosił, że w późniejszym okresie będą wprowadzane opcje na inne kryptwaluty. Przed wprowadzeniem nowych kryptowalut, firma chce jednak by obroty na notowaniach BTC były zadowalające.

Bank of America Merrill Lynch zdecydował się na dokonanie porównania wirtualnych walut do najpopularniejszych środków wymiany na przestrzeni wieków. Analitycy sądzą, że kluczowe jest to czy główne instytucje finansowe uznają je za długoterminowy środek przechowywania wartości. Francisko Blanch, który uznawany jest za jednego z najlepszych analityków surowcowych na Wall Street, uważa, że aktualnie wielkie banki nie traktują BTC jako aktywa o długoterminowej wartości. Wymienił on trzy główne kryteria, które muszą być spełnione by sytuacja zaczęła się zmieniać. Jest to bezpieczeństwo, płynność oraz stopa zwrotu.

Zmienność cen Bitcoina jest znacznie większa niż ma to miejsce w wypadku złota czy srebra. Źródło: CNBC

>> Czym jest CFD na akcje? Czy warto spróbować? Zobacz zapis szkolenia – bez logowania >>>

Jeżeli chodzi o płynność, to jest ona ciągle dużo mniejsza niż w wypadku akcji dużych spółek czy głównych par walutowych. Jednak zdaniem Blancha, ostatnie gwałtowne wzrosty wolumenów na Ethereum oraz Bitcoinie poprawiły znacząco sytuację.

Ostatni warunek, to osiągane stopy zwrotu na poszczególnych towarów. Jest to silna strona kryptowalut, ponieważ notowania Bitcoina podwoiły swoją wartość od początku roku, a cena Ethereum wzrosła kilkunastokrotnie. Blanch dodał jednak, że wahania podczas wzrostów były bardzo duże oraz mocno powiązane ze wzrostem kosztów wydobycia, co może zmienić się w przyszłości.

Bitcoinowi nie udało się przebić historycznych szczytów, czego skutkiem jest pojawienie się kilku niedźwiedzich świec, które mogą oznaczać korektę notowań BTC do 2.390 USD. Stanowiłoby to 50-proc. korektę ostatnich wzrostów. Źródło: xStation5

Przygotował: Dominik Uchnast, XTB

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Wakacje last minute – poznaj ich zalety

  Pogoda jesienią nie rozpieszcza, dlatego Polacy marzą o wypoczynku w miejscach, w których jest znacznie więcej słońca. Na szczęście, wycieczki zagraniczne są coraz przystępniejsze cenowo, dlatego bez przeszkód można wyrwać się na kilka dni do ciepłych krajów. Szczególną uwagę warto zwrócić na wakacje last minute, które są oferowane w niemalże każdym biurze podróży.

 • Celon Pharma zarejestrowała swój kluczowy lek w Hiszpanii

  Celon Pharma pozytywnie zakończyła procedurę rejestracyjną dla leku Salmex w Hiszpanii. Produkt będzie dystrybuowany na tym rynku poprzez lokalnego partnera posiadającego doświadczenie w marketowaniu produktów inhalacyjnych.

 • GPW znów w roli outsidera, nerwowo na 11 bit studios i The Farm 51

  Giełda w Warszawie ponownie jest jedną z najsłabszych w Europie. Humory inwestorom psują słabe dane z Chin, czy nałożone przez USA cła na produkty z Europy, ale to przede wszystkim duże spółki finansowe ciągną w dół indeksy. W centrum uwagi znalazły się spółki gamingowe i Stelmet. 

 • UOKiK wszczął postępowanie przeciwko właścicielowi Biedronki dotyczące cen

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw spółce Jeronimo Martins Polska. Zarzuty dotyczą uwidaczniania niższych cen przy produkcie, a następnie naliczania wyższej ceny w kasie w sklepach sieci Biedronka. Jeśli te zarzuty się potwierdzą, spółce gorzi nawet 5 mld zł kary.

 • Przychody Grupy Orbis wzrosły wstępnie o 7 proc. r/r do 406 mln zł w III kw. 2019

  Przychody Grupy Orbis wzrosły o 7,2 proc. r/r do 406,1 mln zł w III kw. oraz o 3,4 proc. r/r do 1.090,2 mln zł w I-III kw. 2019 r., podała spółka, prezentując wstępne dane.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR