Klabater przygotuje i wyda Weedcraft Inc na konsole

Omawiane walory:

Klabater zawarł umowę z Devolver Digital na przygotowanie adaptacji gry Weedcraft Inc na konsole PlayStation 4/5, Xbox Series X/One oraz Nintendo Switch. Spółka będzie odpowiadała za cyfrową, jak i pudełkową dystrybucję tytułu. 

Fot. Klabater

– Weedcraft Inc to gra, która idealnie wpasowuje się w nasze portfolio, składające się w przeważającej większości z wymagających gier strategicznych i tycoonów. Wśród nich znajdują się m.in. Big Pharma, nadchodząca wielkimi krokami konsolowa edycja sztandarowej produkcji spółki studia, Crossroads Inn – symulatora fantasy tawerny, czy pozostającej w produkcji gry o produkcji bimbru – komentuje Michał Gembicki, Joint-CEO spółki.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Klabater będzie odpowiadał za adaptację, wydanie oraz dystrybucję gry w wersji cyfrowej oraz fizycznej na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox One oraz Nintendo Switch. Weedcraft Inc został pierwotnie wydany przez Devolver Digital na PC w 2019 roku. Gra porusza tematy związane z produkcją oraz sprzedażą marihuany. Tycoon autorstwa Ville Monarchs, posiada rozbudowaną warstwę fabularną i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem graczy – obecnie ma ponad tysiąc recenzji na Steam, z których aż 81 proc. jest pozytywnych. 

– Podpisanie umowy z tak uznanym wydawcą i producentem jak Devolver postrzegam jako kolejny ważny krok w rozwoju naszej działalności. Nie ukrywam, że amerykański publisher niejednokrotnie inspirował nas i stanowi wzór, który bardzo chcielibyśmy doścignąć. Realizacja tego projektu będzie miała istotny wpływ na globalny wizerunek Klabatera – tym bardziej, że ten tytuł świetnie wpisuje się w specjalizację naszej firmy – tycoony wzbogacone o elementy narracyjne – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze. 

– Jesteśmy bardzo podekscytowani tym projektem, a Klabaterowi wdzięczni za złożenie oferty współpracy. Nareszcie Weedcraft znalazł swoją drogą na konsole podczas gdy my możemy być skupieni na naszych kolejnych produkcjach. Nie możemy doczekać się aby pograć w Weedcrafta na padzie! – powiedział Grzegorz Mazur, współzałożyciel Vile Monarch. 

Devolver Digital jest jednym z najważniejszych globalnych wydawców i specjalizuje się w grach Indie. Gry z portoflio wydawczego amerykańskiej spółki to tytuły wyróżniające się na rynku nietuzinkowymi pomysłami, a do najpopularniejszych tytułów wydanych przez spółkę należą bestsellerowe produkcje takie jak: Fall Guys, Loop Hero, Enter the Gungeon, seria Serious Sam, czy nadchodzący Shadow Warrior 3.

Klabater to wydawca i producent gier założony przez CDP Sp. z o.o. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od października 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o klabater)

 • Klabater opracował i wyda grę planszową na podstawie Crossroads Inn

  Planszowa wersja Crossroads Inn, bestsellerowej produkcji KLABATERa, będzie strategiczną grą ekonomiczną dla maksymalnie 4 osób. Twórcy planują kampanię crowdfundingową w drugiej połowie roku, a premiera planowana jest na drugą połowę 2022. 

 • Klabater miał 15 tys. zł straty netto w I kwartale 2021 r.

  KLABATER odnotował 15 tys. zł straty netto, przy 0,86 mln zł przychodów ze sprzedaży w I kwartale 2021 roku.

 • The Amazing American Circus zadebiutuje 12 sierpnia na PC i konsolach

  The Amazing American Circus - trafi na PC i konsole w nowym terminie, premierę przesunięto na 12 sierpnia br.  Jutro rozpoczną się zamknięte beta testy gry, 20 maja spółka planuje przeprowadzić otwarte testy bety z użyciem funkcjonalności Steam Playtest.

 • Crossroads Inn zadebiutuje 19 maja na Xbox Series X oraz Xbox One

  KLABATER ogłosił datę premiery gry Crossroads Inn na konsolach Microsoftu. Symulator zarządzania karczmą w świecie fantasy, będzie dostępny na Xbox Series X oraz Xbox One już 19 maja. Za produkcję odpowiada wewnętrzny zespół portingowy spółki.

 • Klabater z nową umową wydawniczą

  KLABATER jeszcze w tym roku przeportuje i wyda grę May’s Mysteries: The Secret of Dragonville. Gra logiczno-przygodowa autorstwa studia V5 Play Studio będzie wkrótce dostępna na konsolowych platformach: Nintendo Switch, PlayStation 4/5 a także na urządzeniach z rodziny Xbox: One oraz Series X|S.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR