StockWatch.pl

Kruk kupi duży portfel w Polsce

Omawiane walory:

Branżowy gigant zwyciężył w przetargu na duży portfel wierzytelności detalicznych oraz SME od polskiego banku. Wartość nominalna portfela to prawie 400 mln zł, z czego 70 proc. to sprawy detaliczne.

(Fot. Kruk)

Pod względem nakładów to jedna z największych inwestycji w ostatnich latach w Polsce, która pod względem ceny nie odbiega od średnich cen dla portfeli konsumenckich.

Od początku wejścia na giełdę inwestorzy doceniają nas za rozsądną politykę inwestycyjną i utrzymywanie dyscypliny w zakupach portfeli wierzytelności. Przewagi konkurencyjne w tym biznesie buduje się w wielu obszarach – rosnącej efektywności operacyjnej, dobremu przeglądowi rynku i swobodnemu dostępowi do kapitału. Mój przekaz jest dziś jednoznaczny, Kruk będzie aktywny na polskim rynku zakupów wierzytelności w 2018 roku, a także w latach kolejnych – mówi Piotr Krupa, prezes Kruk SA.

>> Akcje z GPW? 1 PLN +0,08%. Akcje amerykańskie? €0,50 + $0,004 za akcję. Inwestuj z DEGIRO.

W 2017 roku Kruk zainwestował 977 mln zł w nowe portfele wierzytelności na siedmiu rynkach. Zdecydowana większość nakładów na polskim rynku przypadła na drugie półrocze ubiegłego roku, kiedy Kruk zainwestował 230 mln zł (z 275 mln zł w całym 2017 roku) w portfele od polskich banków.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR