Kruk uplasował kolejną emisję obligacji

Omawiane walory:

Kruk w całości uplasował kolejną emisję publiczną obligacji serii AG2. W ofercie obligacji o wartości do 25 mln zł wzięło udział 511 inwestorów, którzy złożyli zapisy na 26 mln zł. Redukcja wyniosła 4 proc.

Piotr Krupa, prezes Kruk SA.

– Rynek obligacji publicznych pozostaje trudny. Tym bardziej doceniamy wynik 55 mln zł, pozyskanych łącznie w ostatnich trzech miesiącach. Dziękujemy wszystkim inwestorom, którzy licznie wzięli udział w naszej ofercie. Chcę, żeby Kruk był aktywny w odbudowie zaufania do rynku. Inwestorzy indywidualni oczekują swobodnego dostępu nie tylko do rynku akcji, ale również obligacji. Będziemy stale podnosić jakość komunikacji, by dawać im jeszcze większy komfort informacyjny. Mamy długoterminowy plan rozwoju biznesu, sięgający 2024 roku i dalej – mówi Piotr Krupa, prezes Kruk.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Emisja obejmowała 250 tys. 5-letnich obligacji serii AG2, przy cenie emisyjnej i wartości nominalnej 100 zł każda. Inwestorzy mogli składać zapisy już od 100 zł. To druga oferta obligacji w ramach V Programu Obligacji Publicznych – w listopadzie 2018 roku Kruk uplasował emisję obligacji o wartości 30 mln zł, w której wzięło udział 374 inwestorów.

Obligacje były oferowane w ramach oferty publicznej na warunkach i zgodnie z zasadami opisanymi w Prospekcie Emisyjnym Podstawowym V Programu Emisji Obligacji oraz Ostatecznych Warunkach Emisji obligacji serii AG2. Ofertę przeprowadziło konsorcjum dystrybucyjne złożone z czterech instytucji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR