Kruk wygrał przetarg na zakup dużego portfela wierzytelności w Hiszpanii

Omawiane walory:
Wrocławska spółka poinformowała o wygranej w przetargach na zakup portfela na rynku hiszpańskim o wartości nominalnej 372 mln zł od jednego z banków należącego do grupy kapitałowej BNP Paribas. Łączna suma wierzytelności, które zostały lub mają być nabyte od podmiotów należących do Grupy Kapitałowej BNP Paribas przez grupę Kruk w IV kwartale 2020 do dnia dzisiejszego wyniosła 816 mln zł wartości nominalnej, wliczając powyższą transakcję oraz transakcje na rynku polskim i rumuńskim.
kruk,akcje,koronawirus,wyniki

Kruk wygrał przetarg na zakup dużego portfela wierzytelności w Hiszpanii

– Nasze inwestycje są dobrze przemyślane i jesteśmy zadowoleni, że rynek sprzedaży wierzytelności ponownie się otworzył – choć nadal głównie w Polsce. Ostatni kwartał roku zawsze był najintensywniejszy pod kątem przetargów i naszych zakupów, tak się dzieje i w tym roku – oczywiście skala jest mniejsza niż w latach ubiegłych, ale adekwatna do sytuacji – komentuje Piotr Krupa, prezes Kruka. – Właśnie wygrany portfel hiszpański składa się głównie ze spraw detalicznych niezabezpieczonych, podobnie jak inwestycje w Rumunii. Natomiast zakupione portfele polskie stanowią wierzytelności korporacyjne zabezpieczone. Jesteśmy zadowoleni z tych transakcji i przygotowani na obsługę nowozakupionych spraw w Polsce, Rumunii i Hiszpanii – dodaje Piotr Krupa.

Pełne informacje na temat inwestycji i spłat w 4 kwartale 2020, Grupa Kruk opublikuje do 10 stycznia 2021 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Kruk)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR