Krzysztof Domarecki został nowym prezesem Seleny

Omawiane walory:

Rada nadzorcza Seleny FM powołała w skład zarządu Krzysztofa Domareckiego, któremu powierzono funkcję prezesa oraz Christiana Dölle, który został wiceprezesem ds. marketingu.

(Fot. spółka)

– Powołanie członków zarządu następuje na okres wspólnej trzyletniej kadencji z pozostałymi członkami zarządu, która rozpoczęła się z dniem 15 czerwca 2018 r. – czytamy w komunikacie Seleny.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wcześniej, od 7 grudnia 2018 r, Krzysztof Domarecki był delegowany do czasowego pełnienia funkcji prezesa jako przewodniczący rady nadzorczej spółki.

Krzysztof Domarecki to założyciel Seleny. W latach 1999-2008 pełnił funkcję prezesa Seleny Co, odpowiedzialnej za działalność zagraniczną Grupy Selena. Funkcję prezesa Seleny FM, spółki holdingowej grupy, która odpowiada za strategię rozwoju oraz koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, Krzysztof Domarecki pełnił do 2011 roku, po czym objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej, którą pełnił do początku 2019 roku.

Christian Dölle jest absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie w Augsburgu, kierunek Rachunkowość i Controlling oraz Badania operacyjne. Karierę zawodową rozpoczął w spółce Roland Berger Strategy Consultants w 1996 roku, specjalizując się w doradztwie strategicznym, efektywnej obsłudze konsumenta i restrukturyzacji. W latach 2004-2011 Christian Dölle dołączył do Lafarge Roofing Division (obecnie część Grupy BMI), gdzie zajmował trzy stanowiska kierownicze o charakterze międzynarodowym. W latach 2012-2016 pracował w Grupie Vossloh. W latach 2016-2019 pełnił funkcję prezesa prywatnej Grupy RHEINZINK, zarządzając strategiczną reorientacją firmy, specjalizującej się w produkcji i dystrybucji kręgów i arkuszy cynkowanych oraz systemów do zastosowań w obszarze dachów i fasad.

Obecnie zarząd spółki liczy 5 osób i w jego skład wchodzą: prezes Krzysztof Domarecki, wiceprezes ds. sprzedaży Dariusz Ciesielski, wiceprezes ds. marketingu Christian Dölle, członek zarządu ds. operacyjnych Bogusław Mieszczak oraz członek zarządu Elżbieta Korczyńska.

Grupa Selena FM to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Główne marki to Tytan, Artelit oraz hiszpańska Quilosa. Jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii. W 2008 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT SELENAFM, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Trzy wiedźmy rozstrzygną o losach WIG20. Amica i Selena FM rosną po wynikach Czwartkowy mocny zwrot WIG20 z 3,5-miesięcznych minimów nie znajduje kontynuacji. Losy piątkowej sesji rozstrzygną się w ostatniej godzinie, gdy do gry włączą się tzw. trzy wiedźmy. Do tego czasu w centrum uwagi są małe i średnie spółki.
 • Spółki biją na alarm. Lotos i Orlen bohaterami sesji

  Europejskie giełdy uginają się pod ciężarem negatywnych informacji ze spółek. Coraz więcej z nich mówi wprost "idzie potężny kryzys". GPW na powierzchni utrzymują drożejące koncerny paliwowe, wespół z CD Projektem i Budimeksem.

 • Grupa Selena rozpoczęła produkcję żelu do dezynfekcji rąk

  Grupa Selena rozpoczęła produkcję żelu do dezynfekcji rąk Tytan Health. Pierwsza partia produktu (łącznie 10 tys. opakowań po 500 ml każde) zostanie przekazana bezpłatnie do dolnośląskich szpitali. Dezynfekujący żel o działaniu bakteriobójczym i wirusobójczym uzyskał pozwolenie wydane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Żele wejdą do oferty Grupy Selena i będzie można je kupić w ramach standardowych zamówień składanych w dziale handlowym.

 • PKO BP ciągnie WIG20 w górę, BoomBit i Polnord w odwrocie

  Końcówka tygodnia stoi pod znakiem wzrostów, ale tylko w segmencie dużych spółek. Giełdowe misie pozostają pod presją podaży. Dziś akcje Polnordu pogłębiają historyczne dołki, a BoomBit mocno traci po kolejnym kwartale na minusie.

 • Umiarkowane wzrosty na GPW, w grze CD Projekt, Gino Rossi i Bumech

  GPW rozpoczęła poniedziałkową sesję od spadków, ale dość szybko wyszła na niewielkie plusy. W tym tygodniu polski rynek akcji pozostanie przede wszystkim pod wpływem czynników globalnych.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR