hnkalwjr
Advertisement
PARTNER SERWISU
nsgudrsq

Krzysztof Domarecki został nowym prezesem Seleny

Omawiane walory:

Rada nadzorcza Seleny FM powołała w skład zarządu Krzysztofa Domareckiego, któremu powierzono funkcję prezesa oraz Christiana Dölle, który został wiceprezesem ds. marketingu.

(Fot. spółka)

– Powołanie członków zarządu następuje na okres wspólnej trzyletniej kadencji z pozostałymi członkami zarządu, która rozpoczęła się z dniem 15 czerwca 2018 r. – czytamy w komunikacie Seleny.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wcześniej, od 7 grudnia 2018 r, Krzysztof Domarecki był delegowany do czasowego pełnienia funkcji prezesa jako przewodniczący rady nadzorczej spółki.

Krzysztof Domarecki to założyciel Seleny. W latach 1999-2008 pełnił funkcję prezesa Seleny Co, odpowiedzialnej za działalność zagraniczną Grupy Selena. Funkcję prezesa Seleny FM, spółki holdingowej grupy, która odpowiada za strategię rozwoju oraz koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, Krzysztof Domarecki pełnił do 2011 roku, po czym objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej, którą pełnił do początku 2019 roku.

Christian Dölle jest absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie w Augsburgu, kierunek Rachunkowość i Controlling oraz Badania operacyjne. Karierę zawodową rozpoczął w spółce Roland Berger Strategy Consultants w 1996 roku, specjalizując się w doradztwie strategicznym, efektywnej obsłudze konsumenta i restrukturyzacji. W latach 2004-2011 Christian Dölle dołączył do Lafarge Roofing Division (obecnie część Grupy BMI), gdzie zajmował trzy stanowiska kierownicze o charakterze międzynarodowym. W latach 2012-2016 pracował w Grupie Vossloh. W latach 2016-2019 pełnił funkcję prezesa prywatnej Grupy RHEINZINK, zarządzając strategiczną reorientacją firmy, specjalizującej się w produkcji i dystrybucji kręgów i arkuszy cynkowanych oraz systemów do zastosowań w obszarze dachów i fasad.

Obecnie zarząd spółki liczy 5 osób i w jego skład wchodzą: prezes Krzysztof Domarecki, wiceprezes ds. sprzedaży Dariusz Ciesielski, wiceprezes ds. marketingu Christian Dölle, członek zarządu ds. operacyjnych Bogusław Mieszczak oraz członek zarządu Elżbieta Korczyńska.

Grupa Selena FM to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Główne marki to Tytan, Artelit oraz hiszpańska Quilosa. Jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii. W 2008 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

Na podobny temat
  • Selena Industrial Technologies ogłosi wezwanie na 100 proc. akcji Izolacji-Jarocin

    Selena Industrial Technologies (SIT), spółka zależna Selena FM, zawarła z głównymi akcjonariuszami Izolacji-Jarocin (T. Ignatowiczem, Z. Pietrus i A. Inczewską) umowę, w której zobowiązali się oni do odpowiedzi na wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji w spółce Izolacja-Jarocin. Przedmiotem wezwania będzie 3,8 mln akcji zwykłych na okaziciela, o wartości nominalnej 0,21 zł każda, reprezentujących 100 proc. kapitału. Sprzedający zobowiązali się do sprzedaży posiadanych przez nich akcji Izolacji-Jarocin po stałej cenie 3,5 zł za jedną akcję, niezależnie od ceny określonej w wezwaniu. SIT zobowiązał się do ogłoszenia wezwania w terminie 5 dni roboczych od dnia podpisania umowy.

  • 12 ciekawych spółek z dywidendą i rekordowym kursem akcji

    Jeszcze przed wakacjami aż 38 spółek notowanych na GPW podzieli zyski między akcjonariuszy. Do wzięcia jest cała paleta stawek, w tym od firm, w których dywidendy idą w parze z rekordowym kursem akcji. Oto X spółek, na które warto zwrócić uwagę w czerwcowym kalendarium dywidendowym.

  • Spadek PMI postraszył inwestorów, w grze Cyfrowy Polsat, Wittchen i Selena FM

    Giełda w Warszawie rozpoczęła dzień od wzrostów. Jednak fatalne odczyty indeksów PMI dla głównych europejskich gospodarek przestraszyły inwestorów, ściągając w dół indeks WIG20. Póki co strach okazał się mieć tylko duże oczy, bo indeks dużych spółek zaczął odrabiać straty i w południe wrócił do poziomów z wczorajszego zamknięcia.

  • Warszawska giełda idzie śladami Wall Street, w grze Benefit, DataWalk i Selena FM

    Ostatnia poprawa nastrojów na Wall Street przekłada się na lepsze nastroje na giełdzie w Warszawie. Inwestorzy przychylniej patrzą na akcje banków, których wzrosty w największym stopniu wspierają indeksy. Dużo dzieje się też na średnich i małych spółach.

  • 5 ciekawych spółek, którym Trigon DM podniósł ceny docelowe akcji

    W samym środku wakacji analitycy Trigon DM zabrali się za aktualizację rekomendacji dla giełdowych spółek. W pięciu przypadkach odświeżenie modeli poskutkowało podniesieniem cen docelowych akcji.




Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy Forex Kursy walut Akcje Giełda Waluty Kryptowaluty
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
peek-a-boo
×

FOSA – nowa usługa analityczna poświęcona zagranicznym spółkom w StockWatch.pl

Sprawdź
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat