X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kurs Polwaksu rośnie po zmianie na stanowisku prezesa

Opublikowano: 2019-01-11 10:50:52

Omawiane walory:

Dominik Tomczyk zrezygnował z względów zdrowotnych. Nowym prezesem został Leszek Stokłosa, były szef w spółkach z grupy Tauron, Lotos i Orlen.

Dominik Tomczyk ustąpił ze stanowiska prezesa Polwaksu.

Dominik Tomczyk złożył rezygnację, ale jak zaznaczył, nie oznacza to całkowitego zakończenia współpracy z producentem parafin. Były prezes wciąż ma umowę o pracę na stanowisku doradcy ds. zarządzania. Dominik Tomczyk kierował Polwaksem w 2012 roku, gdy firma rozpoczęła swoją działalność w wyniku wyodrębnienia Lotos Parafiny ze struktur grupy Lotos.

Stery w Polwaksie objął Leszek Stokłosa. Nowy prezes w dotychczasowej karierze zajmował szereg stanowisk kierowniczych w spółkach z grupy Tauron, Lotos i Orlen.

– Karierę zawodową rozpoczął w Stanach Zjednoczonych w sektorze bankowym (Oak Brook Bank oraz MidAmerica Savings Bank), a następnie w polskich firmach HOOP SA i Grupie Kęty SA. W latach 2001 – 2003 uczestniczył w realizacji projektów dla funduszy inwestycyjnych Innova Capital oraz Raiffaisen Privet Equity Management. Od roku 2003 do 2012 związany z Grupą Kapitałową Grupy Lotos SA, gdzie pełnił wysokie funkcje zarządcze, w szczególności funkcje prezesa zarządu i dyrektora naczelnego w spółkach: Lotos Oil, Lotos Parafiny, Lotos Tank, Lotos Asfalt oraz zastępcy dyrektora generalnego Grupy Lotos SA. Następnie pracował w Republice Czeskiej, gdzie w latach 2012–2014 pełnił funkcje prezesa zarządu spółki Ceska Rafinerska – firma Joint Venture (Unipetrol as, Shell, Eni). Jako prezes zarządu firmy ViktoriaPetrol zarządzał w latach 2014-2015 projektem inwestycyjnym w wydobycie ropy naftowej w Republice Tadżykistanu. Potem m.in. związany był z Grupą Tauron Polska Energia, gdzie w spółce zależnej Biomasa pełnił funkcję prezesa zarządu (2016). Również funkcję prezesa zarządu pełnił w spółce Orlen Oil (2016-2017) a od roku 2017 w spółce Destylacje Polskie. – informuje spółka.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Inwestorzy pozytywnie przyjęli zmianę na stanowisku prezesa. W piątek kurs akcji producenta parafin rośnie o o 3,6 proc. do 7,98 zł. Jeszcze rano za jeden walor płacono nawet 8,30 zł, czyli najwięcej od czerwca 2018 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o polwax)

 • 4 ciekawe spółki, w których grube ryby ukryły się pod progiem 5 proc.

  Fundusze dzięki bezpośrednim kontaktom z zarządami lepiej niż reszta rynku wiedzą, co dzieje się w biznesach poszczególnych spółek. Dlatego wzrost lub spadek ich zaangażowania, a szczególnie przejście progu 5 proc., jest cenną wskazówką lub wręcz nieformalną rekomendacją. Sprawdziliśmy, gdzie w styczniu doszło do najciekawszych roszad z udziałem grubych ryb.

 • CD Projekt i PKO BP prowadzą WIG20 na 5-miesięczne maksima

  Dobre nastroje ponownie zagościły na GPW. Pierwsza połowa dnia upływa pod znakiem drożejących akcji. Na gwiazdę sesji wyrasta CD Projekt, którego kurs akcji rośnie o ponad 9 proc. Czarną owcą jest natomiast POLWAX.

 • Polwax spodziewa się 50-proc. spadku zysku w tym roku

  Według wstępnych danych, POLWAX miał 277,9 mln zł przychodów ze sprzedaży netto, 27,2 mln zł EBITDA i 17,6 mln zł zysku netto w 2018 r. Perspektywy na bieżący rok prezentują się dużo gorzej. Zarząd ostrzega, że wynik netto w 2019 roku może stopnieć nawet o połowę. W środę rano kurs akcji Polwaksu spada o ponad 16 proc.

 • Co dalej z kursem akcji Grupy Azoty, Ciechu, PCC Rokity i Polwaksu – analiza techniczna

  Giełdowi producenci chemii nie mają dobrej passy. Tylko w tym roku kurs indeksu WIG-Chemia spadł o blisko 50 proc. i mocno zapracował na łatkę branży podwyższonego ryzyka. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, czy po ostrej przecenie warto zainteresować się akcjami czterech znanych spółek chemicznych.

 • Polwax nie dotrzymał poziomu EBITDA wymaganego w umowie z ING BSK

  POLWAX nie dotrzymał poziomu EBITDA za okres od 1 lipca 2017 r. do 30 czerwca 2018 r., wymaganego w umowie kredytowej z ING Bankiem Śląskim. Bank powstrzymał się od wykonywania uprawnień wynikających z naruszenia umowy.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku