Dariusz Szlęzak został nowym prezesem zarządu Polwaksu

Omawiane walory:

Rada nadzorcza Polwaksu powołała na stanowisko prezesa zarządu Dariusza Szlęzaka, zaś Jarosław Świć został członkiem zarządu.

(Fot. Polwax)

– Spółka Polwax Sinformuje, iż w dniu 3 lipca 2020 r. rada nadzorcza spółki podjęła decyzję o odwołaniu członków zarządu w osobach: Leszka Stokłosy – prezesa zarządu Polwax, Tomasza Nadolskiego – wiceprezesa zarządu Polwax, Piotra Kosińskiego – wiceprezesa zarządu Polwax z pełnienia przez nich funkcji w zarządzie i jednocześnie z członkostwa w zarządzie, uchwała weszła w życie z chwilą podjęcia. Ponadto w dniu dzisiejszym rada nadzorcza spółki podjęła uchwały o powołaniu z chwilą podjęcia uchwały w skład zarządu spółki: Dariusza Szlęzak powierzając mu funkcję prezesa zarządu, Jarosława Świć powierzając mu funkcję członka zarządu – czytamy w komunikacie.

W ub. tygodniu spółka podała, że wszyscy członkowie zarządu Polwaksu – prezes Leszek Stokłosa oraz wiceprezesi Tomasz Nadolski i Piotr Kosiński – złożyli rezygnację z członkostwa w zarządzie spółki ze skutkiem na 31 lipca 2020 r.

Jak wówczas wyjaśniano, przyczyną rezygnacji jest fakt nieudzielenia członkom zarządu absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w 2019 roku, przez zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki, które odbyło się w dniu 30 czerwca 2020 r. Fakt nieudzielenia absolutorium został potraktowany przez wyżej wymienionych członków zarządu jako wyraz utraty zaufania akcjonariuszy spółki, podano wówczas w komunikacie.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 278 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT polwax, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR