Kurs wraca na wybieg – analiza techniczna GINOROSSI

Opublikowano: 2014-06-17 08:22:49

W ujęciu długoterminowym kurs odzieżowej spółki znajduje się w trendzie wzrostowym, ale ostatnie miesiące przebiegają pod znakiem korekty spadkowej. Doprowadziła ona do zniesienia 38,2 proc. fali wzrostowej trwającej od początku 2013 r., gdzie widoczne są pokłady popytu. Każde zejście w okolice poziomu 2,50 zł prowokowało wyrysowanie świecy z długim dolnym cieniem. Jednocześnie na kurs od góry naciskała opadająca linia krótkoterminowego trendu (czerwona), co musiało w końcu doprowadzić do przełamania w jedną lub drugą stronę.

Dzisiejsza sesja okazała się przełomowa, ponieważ kurs wzrósł o ponad 3,5 proc. na skokowo zwiększonych obrotach i pokonał dzięki temu czerwoną linię. Na wskaźniku MACD mamy sygnał kupna, RSI wszedł do strefy pozytywnej, a AD nawet w czasie ostatnich spadków wskazywał na akumulację akcji.

Aktualnie przed kursem otwiera się droga do ataku na ostatnie szczyty cenowe na poziomie ok. 3,50 zł. Pozytywny scenariusz zaneguje dopiero zejście poniżej 2,50 zł, które wówczas doprowadziłoby do dynamicznej przeceny.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR