Liczba górników z JSW zarażonych koronawirusem powoli zbliża się do 4 tys.

Omawiane walory:

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej stwierdzono już 3.880 przypadków zarażenia koronawirusem. Do dnia dzisiejszego wyzdrowiało 1.996 pracowników. Na kwarantannie wciąż przebywa 119 osób.

jsw, koronawirus, pandemia, zachorowania,

(Fot. spółka)

Najwięcej zakażeń stwierdzono w kopalni Pniówek: to 1.601 osób. Na drugim miejscu znajduje się Ruch Zofiówka z 1.180 zarażonych. W pozostałych kopalniach zarażeń jest znacznie mniej: 387 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 294 osoby w kopalni Budryk, 414 w Ruchu Borynia oraz 4 w Ruchu Szczygłowice.

Liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa w grupie JSW. Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych JSW.

Lepiej wygląda sytuacja w Polskiej Grupie Górniczej. Według danych z 25 czerwca w kopalniach PGG wykryto 415 infekcji SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 1.447 pracowników, czyli aż 78 proc. wszystkich, u których wykryto zakażenie koronawirusem od początku epidemii. Od połowy czerwca wykryto także tylko jeden nowy przypadek zarażenia.

Śląsk w dalszym ciągu jest głównym ogniskiem koronawirusa w Polsce. Do tej pory w tym regionie potwierdzono blisko 13 tys. zachorowań. Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, dziś na Śląsku potwierdzono kolejnych 169 przypadków zachorowań.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT jsw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR