Mo-Bruk: Lata 2021-2022 powinny być intensywne w zakresie akwizycji

Omawiane walory:

Mo-Bruk jest zainteresowany akwizycjami i zakłada, że lata 2021-2022 powinny być intensywne w tym zakresie.

mobruk, akwizycje, akcje,

Fot. Mo-Bruk

– Mo-Bruk 30 marca 2021 r. zawarł umowę z Deloitte na doradztwo w zakresie analizy rynków zagranicznych oraz transakcji M&A w Polsce. Spółka zidentyfikowała kilka celów akwizycyjnych i zakłada, że lata 2021-22 powinny być intensywne w tym zakresie – czytamy w komunikacie.

Firma jest zainteresowana zakładami działającymi w obszarze stabilizacji odpadów nieorganicznych oraz spalarniami odpadów niebezpiecznych i medycznych. Nie wyklucza przejęć w nowych dla siebie segmentach, tzn. podmiotów zajmujących się przetwarzaniem odpadów w innych technologiach.

Mo-Bruk w 2012 roku przeniósł się z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy. Jego głównym biznesem jest gospodarka odpadami – zestalanie odpadów, produkcja paliwa alternatywnego i spalanie odpadów niebezpiecznych i medycznych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki wyniosły 178,46 mln zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o mobruk)

 • Duże zmiany w indeksach. Mercator zastąpi Alior Bank w WIG20

  Potwierdziły się spekulacje dotyczące zmian w składzie prestiżowego indeksu. Po sesji 19 marca Mercator Medical zastąpi Alior Bank w WIG20. Sporo zmian zaplanowano w indeksach małych i średnich spółek.

 • Banki wywindowały WIG20 powyżej 2.000 pkt., wysokie obroty na PKO BP i Mo-Bruku WIG20 wybił się górą z trzytygodniowej konsolidacji i wrócił powyżej 2.000 pkt. To mocny popytowy sygnał. Powrót do styczniowych maksimów wydaje się tylko kwestią czasu. Jeszcze lepiej wyglądają mniejsze indeksy. mWIG40 jest najwyżej od 3 lat, a sWIG80 od 2007 roku.
 • 26 spółek, które w lutym warto mieć na oku

  BM mBanku w comiesięcznym raporcie podtrzymało scenariusz kontynuacji trendu wzrostowego na rynku akcji i wskazało 26 spółek z GPW, które w najbliższych tygodniach mogą sprawić pozytywną niespodziankę.

 • GPW kontynuuje wzrosty, w grze Oncoarendi Therapeutics i Pure Biologics

  OncoArendi Therapeutics kontynuuje wzrosty z piątku, Pure Biologics rośnie na fali emisji akcji, a Mercator Medical lekko się cofa po wynikach. Na GPW wciąż jest zielono, ale w kolejnych dniach ryzyko realizacji zysków z ubiegłego tygodnia rośnie.

 • Główni akcjonariusze Mo-Bruku zamierzają sprzedać część akcji w ofercie publicznej

  Główni akcjonariusze Mo-BRUK-u, tj. Ginger Capital oraz Value FIZ, zamierzają sprzedać w ramach oferty publicznej do 30 proc. akcji spółki z opcją zwiększenia wolumenu o kolejne 10 proc. w proporcji 50/50. Lider polskiej branży przetwarzania odpadów przemysłowych nie zamierza emitować nowych akcji. Szczegółowe parametry transakcji zostaną przedstawione do publicznej wiadomości w momencie publikacji prospektu emisyjnego.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR