Moonlit Games w marcu zadebiutuje na NewConnect

Omawiane walory:

Moonlit Games planuje przygotować i wydać w tym roku 4 gry: Playerless: One Button Adventure, Deadliest Catch: The Game, Ignis: Duels Of Wizards oraz Thief Simulator: Mobile Edition. W marcu firma zadebiutuje także na NewConnect.

Spółka ogłosiła premierę 4 tytułów na platformy PC, XOne, PS4, Switch oraz na smartfony z systemem Android i iOS. Wśród premier jest Deadliest Catch: The Game na PC. To symulator poławiania krabów, w którym gracze – jako kapitanowie statku – wyruszają na Morze Beringa. Podstawą gry jest program „Najniebezpieczniejszy zawód świata”, emitowany przez telewizję Discovery. Gracze muszą zmagać się tu ze sztormami, walką z czasem, mierzeniem złowionych sztuk i sukcesywnym zbijaniem fortuny. Premiera planowana jest na pierwszą połowę roku.

Thief Simulator: Mobile Edition na smartfony z systemem Android i iOS to gra, gdzie głównym bohaterem jest złodziej włamujący się do domów i wykradający z nich cenne przedmioty. Zadaniem gracza jest poprowadzenie jego „kariery” tak, by nigdy nie trafił w ręce wymiaru sprawiedliwości. Gra to port istniejącego już hitu o tej samej nazwie na PC – Moonlit przygotowuje tę grę na licencji od PlayWay. Tytuł zadebiutuje w drugiej połowie roku.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Playerless: One Button Adventure na Android, iOS, PC to przygodowa gra logiczna, osadzona w świecie… innej gry. Bohaterowie zyskują tu własną świadomość, a gracze mogą korzystać tylko z jednego przycisku. W rozgrywce sztuczna inteligencja uformowała sektę, a silnik gry to dosłownie prawdziwa maszyna. Premiera planowana jest na drugi kwartał 2019 roku. Kilka miesięcy później ukaże się wersja na XOne, PS4 oraz Nintendo Switch.

Ignis: Duels Of Wizards na PC, XOne, PS4 i Nintendo Switch to gra typu multiplayer, w której gracze wcielają się w magów walczących na arenie. Grę wyróżnia mechanika walki – gracze mają możliwość sterowania trajektorią każdego pocisku wypuszczanego przez ich postać. Zależnie od upodobań, mogą modyfikować parabole albo ręcznie zmieniać kierunek lotu. Premiera – drugi lub trzeci kwartał 2019.

– Rok 2019 zapowiada się dla nas ekscytująco, jeśli chodzi o kalendarz wydawnictw. W planowanych tytułach upatruję duży potencjał komercyjny. Ich sukces sprzedażowy pomoże dalej rozwijać nasz model biznesowy. Dużą rolę odegra w tym też debiut na rynku NewConnect – ocenia Michał Gardeła, CEO Moonlit SA.

Moonlit SA to polski gamingowy software house, poszerzający swoją działalność o segment produkcji własnych gier przy wykorzystaniu autorskich, innowacyjnych technologii oraz zaawansowanej strategii wydawniczej. W ramach przeprowadzonej emisji, Moonlit Games pozyskał 2 mln zł na rozwój działalności związanej z produkcją i wydawnictwem własnych gier. W tym celu spółka wyemitowała do miliona akcji, które stanowią 20 proc. wszystkich akcji spółki. W połowie marca 2019 r. Moonlit SA zadebiutuje na giełdzie NewConnect. Wśród jego akcjonariuszy jest m.in. wiodący na rynku PlayWay SA, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Moonlit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Moonlit ruszył z ofertą nowych akcji. Zapisy potrwają do 25 sierpnia

  Krakowskie studio rozpoczęło drugą publiczną ofertę akcji, z której planuje pozyskać 2,5 mln zł. Zapisy potrwają do 25 sierpnia. Środki zebrane z emisji spółka planuje przeznaczyć na dokończenie i produkcję symulatorów Model Builder i Dog Trainer.

 • Moonlit pokaże Model Buildera na G-Fusion Live Show w Azji

  MOONLIT pojawi się na największych azjatyckich targach gier komputerowych – G-Fusion Live Show. Wydarzenie online, które odbędzie się w dniach 6 - 8 sierpnia 2020 pozwoli producentowi symulatorów na dotarcie z prezentacją Model Buildera potencjalnie do kilkudziesięciu milionów osób w Chinach – największym światowym rynku gamingowym.

 • Moonlit: Skoncentrowaliśmy się na projektach wyróżniających się wysokim potencjałem sprzedażowym

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Michał Gardeła, prezes MOONLIT. Tematem spotkania online była rewolucja, jaka w ostatnim czasie dokonała się w spółce. Nie zabrakło też pytań o bieżące projekty i plany na kolejne kwartały.

 • Moonlit otrzyma 1,13 mln zł dofinansowania w ramach programu GameINN

  MOONLIT zakwalifikował się do IV edycji programu GameINN realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Spółka otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,13 mln zł na opracowanie technologii realistycznego graficznego i fizycznego odwzorowania wody w silniku Unity.

 • NCBR: W ramach 4. konkursu GameINN przyznano 154,38 mln zł dofinansowań

  Łącznie 43 projekty podmiotów z branży gamingowej zostały zakwalifikowane do otrzymania 154,38 mln zł dofinansowania w ramach 4. konkursu GameINN. Wartość projektów to 226,63 mln zł, poinformowało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wśród dofinansowanych firm są m.in.: MOONLIT, Artifex Mundi (dwa projekty), Carbon Studio (dwa projekty), T-Bull, Boombit, Techland i Klabater.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR