Moonlit Games wyda dwa symulatory w ciągu dwóch lat

Omawiane walory:

Krakowskie studio zapowiedziało wydanie dwóch symulatorów w ciągu dwóch lat. Pierwszy z nich, Model Builder, trafi do sprzedaży na komputery osobiste w czwartym kwartale bieżącego roku.

moonlit, gry, akcje, media

Michał Gardeła, prezes zarządu Moonlit.

– Tworzymy i zamierzamy tworzyć nieodkryte a jednocześnie długo wyczekiwane symulatory. Przez kilkanaście miesięcy badaliśmy rynek. Niezagospodarowana grupa docelowa jest ogromna. Ludzie coraz częściej sięgają po symulacje by realizować swoje pasje. Symulacje rozwiązują problemy czasu, funduszy, miejsca, umiejętności czy braku odwagi. Obecnie prawie 40 proc. najbardziej oczekiwanych gier na Steam to symulatory. Nasz pierwszy symulator, Model Builder trafi do sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku. – zapowiada Michał Gardeła, prezes Moonlit Games.

Model Builder trafi do sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku na platformy PC. Wydanie gry jest również planowane na konsole i hełmy VR. Łączny koszt produkcji i marketingu nie przekroczy 1,5 mln zł.

– Model Builder już został dostrzeżony przez graczy i prasę branżową. Obserwujemy również bardzo duże zainteresowanie projektem przez wydawców. – zapowiada Michał Gardeła.

Drugi symulator trafi do sprzedaży na początku 2022 roku. Również ta gra trafi na początku na komputery PC a w dalszej kolejności na konsole i VR. Jej budżet będzie zbliżony do Model Builder.

– Poprzednia produkcja o zbliżonej tematyce sprzedała się w ponad 24 milionów egzemplarzy. Nie znaleźliśmy bezpośredniej konkurencji. To szeroka niezagospodarowana nisza z wielkim potencjałem promocyjnym. – zapowiada Michał Gardeła.

Marketing drugiego symulatora będzie prowadzony będzie przez Frozen District, twórców House Flippera.

Moonlit to polska spółka gamingowa o softwearehous’owym rodowodzie. W ciągu kliku lat przed debiutem na giełdzie zajmowała się realizacją projektów oraz tworzeniem technologii dla innych spółek. Od 2019 r. koncentruje się na własnym planie wydawniczym.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Moonlit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 5 najważniejszych premier giełdowych producentów gier w 2019 r.

  Przed nami najgorętszy okres premier na rynku gier. Jeszcze w tym roku giełdowe studia wydadzą ok. 30 tytułów. StockWatch.pl sprawdził, wobec których gier eksperci i inwestorzy mają największe oczekiwania. 

 • Kryzys na krajowym rynku IPO. Warszawski parkiet zmierza w stronę kolejnych smutnych rekordów

  Wartość IPO przeprowadzonych na europejskich giełdach w II kwartale wyniosła 11,4 mld euro, co oznacza wzrost o 24 proc. w skali roku i stanowi znaczącą poprawę w stosunku do bardzo słabego poprzedniego kwartału (0,7 mld euro). Wzrost wartości europejskich IPO to przede wszystkim efekt pięciu ofert o wielkości przekraczającej 1 mld euro, które miały miejsce na największych rynkach w Europe. Z kolei na rynku głównym GPW odnotowano pierwszy debiut od lipca ubiegłego roku, wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • Moonlit: Produkujemy gry od zera, wywodzimy się z software house [RELACJA Z CZATU]

  Michał Gardeła na dzień przed debiutem MOONLIT na NewConnect spotkał się z inwestorami na czacie w StockWatch.pl. Prezes studia omówił plany wydawnicze oraz strategię na najbliższe lata.

 • Moonlit już w środę zadebiutuje na NewConnect

  W środę 26 czerwca na rynku NewConnect zadebiutuje MOONLIT, czyli polski gamingowy software house. Dzień wcześniej prezes Michał Gardeła będzie gościem czatu inwestorskiego w StockWatch.pl.

 • Moonlit Games w marcu zadebiutuje na NewConnect

  MOONLIT Games planuje przygotować i wydać w tym roku 4 gry: Playerless: One Button Adventure, Deadliest Catch: The Game, Ignis: Duels Of Wizards oraz Thief Simulator: Mobile Edition. W marcu firma zadebiutuje także na NewConnect.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR