Moonlit Games wyda dwa symulatory w ciągu dwóch lat

Omawiane walory:

Krakowskie studio zapowiedziało wydanie dwóch symulatorów w ciągu dwóch lat. Pierwszy z nich, Model Builder, trafi do sprzedaży na komputery osobiste w czwartym kwartale bieżącego roku.

moonlit, gry, akcje, media

Michał Gardeła, prezes zarządu Moonlit.

– Tworzymy i zamierzamy tworzyć nieodkryte a jednocześnie długo wyczekiwane symulatory. Przez kilkanaście miesięcy badaliśmy rynek. Niezagospodarowana grupa docelowa jest ogromna. Ludzie coraz częściej sięgają po symulacje by realizować swoje pasje. Symulacje rozwiązują problemy czasu, funduszy, miejsca, umiejętności czy braku odwagi. Obecnie prawie 40 proc. najbardziej oczekiwanych gier na Steam to symulatory. Nasz pierwszy symulator, Model Builder trafi do sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku. – zapowiada Michał Gardeła, prezes Moonlit Games.

Model Builder trafi do sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku na platformy PC. Wydanie gry jest również planowane na konsole i hełmy VR. Łączny koszt produkcji i marketingu nie przekroczy 1,5 mln zł.

– Model Builder już został dostrzeżony przez graczy i prasę branżową. Obserwujemy również bardzo duże zainteresowanie projektem przez wydawców. – zapowiada Michał Gardeła.

Drugi symulator trafi do sprzedaży na początku 2022 roku. Również ta gra trafi na początku na komputery PC a w dalszej kolejności na konsole i VR. Jej budżet będzie zbliżony do Model Builder.

– Poprzednia produkcja o zbliżonej tematyce sprzedała się w ponad 24 milionów egzemplarzy. Nie znaleźliśmy bezpośredniej konkurencji. To szeroka niezagospodarowana nisza z wielkim potencjałem promocyjnym. – zapowiada Michał Gardeła.

Marketing drugiego symulatora będzie prowadzony będzie przez Frozen District, twórców House Flippera.

Moonlit to polska spółka gamingowa o softwearehous’owym rodowodzie. W ciągu kliku lat przed debiutem na giełdzie zajmowała się realizacją projektów oraz tworzeniem technologii dla innych spółek. Od 2019 r. koncentruje się na własnym planie wydawniczym.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Moonlit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Moonlit podpisał pierwsze umowy licencyjne do Model Buildera

  MOONLIT rozpoczął okres wrześniowych imprez PAX Online X EGX Digital oraz Digital Dragons Showcase od podpisania umów licencyjnych z AK Interactive oraz Hobby Zone. Spółka zaprezentowała również nową odsłonę Model Buildera, publikując zaktualizowane demo gry.

 • Moonlit uplasował emisję akcji. Stopa redukcji przekroczyła 60 proc.

  Producent dedykowanych symulatorów przydzielił akcje oferowane w drugiej publicznej ofercie akcji. Popyt inwestorów znacznie przewyższył liczbę oferowanych akcji. Inwestorzy złożyli łącznie zapisy na 892 800 akcji o wartości 4 mln 454 tys. zł, podczas gdy w ramach oferty można było nabyć maksymalnie 499 999 akcji o wartości 2,5 mln zł. 

 • Moonlit ruszył z ofertą nowych akcji. Zapisy potrwają do 25 sierpnia

  Krakowskie studio rozpoczęło drugą publiczną ofertę akcji, z której planuje pozyskać 2,5 mln zł. Zapisy potrwają do 25 sierpnia. Środki zebrane z emisji spółka planuje przeznaczyć na dokończenie i produkcję symulatorów Model Builder i Dog Trainer.

 • Moonlit pokaże Model Buildera na G-Fusion Live Show w Azji

  MOONLIT pojawi się na największych azjatyckich targach gier komputerowych – G-Fusion Live Show. Wydarzenie online, które odbędzie się w dniach 6 - 8 sierpnia 2020 pozwoli producentowi symulatorów na dotarcie z prezentacją Model Buildera potencjalnie do kilkudziesięciu milionów osób w Chinach – największym światowym rynku gamingowym.

 • Moonlit: Skoncentrowaliśmy się na projektach wyróżniających się wysokim potencjałem sprzedażowym

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Michał Gardeła, prezes MOONLIT. Tematem spotkania online była rewolucja, jaka w ostatnim czasie dokonała się w spółce. Nie zabrakło też pytań o bieżące projekty i plany na kolejne kwartały.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR