Moonlit już w środę zadebiutuje na NewConnect

Omawiane walory:

W środę 26 czerwca na rynku NewConnect zadebiutuje Moonlit, czyli polski gamingowy software house. Dzień wcześniej prezes Michał Gardeła będzie gościem czatu inwestorskiego w StockWatch.pl.

Moonlit to polska spółka gamingowa o softwearehous’owym rodowodzie. Z usług studia korzystają polskie oraz zagraniczne studia gamingowe. Za przykład posłużyć może m.in. system koszenia trawy w Garden Flipper lub rozwiązania graficzne w Ultimate Fishing Simulator. Stworzony w Moonlit system symulacji wody UWS znalazł zastosowanie m.in. w takich hitach jak U Boat, The Raft, czy wspomniany wyżej Ultimate Fishing Simulator.

Michał Gardeła, prezes zarządu Moonlit: przyszłość branży gier to Marketing Driven Development >>>KLIKNIJ

Obecnie Moonlit tworzy we współpracy z Ultimate Games grę Deadliest Catch: The Game. Produkcja licencjonowana przez Discovery powstaje w oparciu o popularny serial o tym samym tytule. W portfelu wydawniczym Moonlit znajduje się 7 produkcji na różnym etapie zaawansowania. Do najciekawszych należą: Baikonur (survival-simulator, w którym naprawiamy opuszczony radziecki prom kosmiczny, aby uciec z postapokaliptycznej Ziemi), Thief Simulator Mobile (port bardzo udanej gry PC o tym samym tytule) i The Final Frontier.

Na etapie preprodukcji są kolejne trzy symulatory realizowane w strategii marketing driven development. Przed przystąpieniem do ich właściwej produkcji spółka zamierza zbadać potencjał sprzedażowy wybranych tematów oceniając wielkość oraz prędkość przyrostu wishlist na platformie Steam.

– W bieżącym roku planujemy trzy premiery: Deadliest Catch: The Game. Jest to gra na licencji Discovery, oparta o serial o tym samym tytule. Planujemy przeprowadzić kampanię crowdfundingową, jej przebieg może wpłynąć na rozmiar produkcji, a w efekcie – na datę premiery. Kolejnym tytułem, który zostanie wydany w roku 2019 jest Thief Simulator mobile. Gra odniosła znaczący sukces na platformie PC. Jesteśmy przekonani, że premiera na mobilach będzie równie udana. Następny jest Ignis – multiplayer typu battle arena. Gra jest produkcyjnie na bardzo zaawansowanym etapie. Obecnie koncentrujemy się na działaniach promocyjnych i marketingowych – poinformował ISBnews prezes Michał Gardeła.

We wtorek o godzinie 10:00 odbędzie się czat inwestorski z Michałem Gardełą. Tematem spotkania będą aktualnie realizowane przez spółkę przedsięwzięcia oraz plany rozwoju.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Moonlit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Moonit Games stworzy symulator trenera psów

  Producent gier ujawnił szczegóły swojego najnowszego projektu - gry Dog Trainer. Wydawcą tytułu będzie spółka odpowiedzialna za sukces gry House Flipper - Frozen District. Premiera symulatora na PC planowana na przełom 2021/2022 r.

 • Moonlit Games wyda dwa symulatory w ciągu dwóch lat

  Krakowskie studio zapowiedziało wydanie dwóch symulatorów w ciągu dwóch lat. Pierwszy z nich, Model Builder, trafi do sprzedaży na komputery osobiste w czwartym kwartale bieżącego roku.

 • 5 najważniejszych premier giełdowych producentów gier w 2019 r.

  Przed nami najgorętszy okres premier na rynku gier. Jeszcze w tym roku giełdowe studia wydadzą ok. 30 tytułów. StockWatch.pl sprawdził, wobec których gier eksperci i inwestorzy mają największe oczekiwania. 

 • Kryzys na krajowym rynku IPO. Warszawski parkiet zmierza w stronę kolejnych smutnych rekordów

  Wartość IPO przeprowadzonych na europejskich giełdach w II kwartale wyniosła 11,4 mld euro, co oznacza wzrost o 24 proc. w skali roku i stanowi znaczącą poprawę w stosunku do bardzo słabego poprzedniego kwartału (0,7 mld euro). Wzrost wartości europejskich IPO to przede wszystkim efekt pięciu ofert o wielkości przekraczającej 1 mld euro, które miały miejsce na największych rynkach w Europe. Z kolei na rynku głównym GPW odnotowano pierwszy debiut od lipca ubiegłego roku, wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • Moonlit: Produkujemy gry od zera, wywodzimy się z software house [RELACJA Z CZATU]

  Michał Gardeła na dzień przed debiutem MOONLIT na NewConnect spotkał się z inwestorami na czacie w StockWatch.pl. Prezes studia omówił plany wydawnicze oraz strategię na najbliższe lata.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR