Moonlit otrzyma 1,13 mln zł dofinansowania w ramach programu GameINN

Omawiane walory:

Moonlit zakwalifikował się do IV edycji programu GameINN realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Spółka otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,13 mln zł na opracowanie technologii realistycznego graficznego i fizycznego odwzorowania wody w silniku Unity.

moonlit, dofinansowanie, ncbr, gameinn, akcje, gaming,

Moonlit to polski gamingowy software house zamierzający poszerzyć swoją działalność o segment produkcji gier własnych.

Moonlit w kwietniu informował o złożeniu wniosku do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu GameINN. W środę ogłoszone zostały wyniki, zgodnie z którymi projekt spółki został zakwalifikowany do dofinansowania. Moonlit otrzyma 1,13 mln zł na „Opracowanie technologii High Definition Water System HDWS, realistycznego graficznego i fizycznego odwzorowania wody w silniku Unity”. Prace nad systemem mają rozpocząć się w styczniu 2021 i będą trwały do czerwca 2023. Łączny koszt projektu wyniesie 1,48 mln zł.

– HDWS będzie pozwalał na realistyczne stymulowanie wielu efektów, których nie ma żaden inny system, np. załamujące się fale czy przybój. Realizując projekt możemy czerpać z doświadczenia zebranego w czasie tworzenia Ultimate Water System, który zyskał uznanie wielu zagranicznych twórców oraz użyliśmy go w naszej pierwszej dużej grze – Deadliest Catch – opisuje projekt Michał Gardeła, prezes Moonlit.

Krakowska spółka zapewniła sobie wsparcie finansowe w ramach programu sektorowego GameInn już po raz drugi. Poprzedni projekt nosił nazwę Angular Light a jego celem było stworzenie innowacyjnej technologii symulującej oświetlenie w grach wideo. Wartość działania wyniosła łącznie 981 851 PLN, z czego dofinansowania z Funduszy Europejskich wyniosło 680 282,31 złotych.

Celem programu sektorowego GameINN jest zwiększenie konkurencyjności polskiego sektora producentów gier video na rynku globalnym w perspektywie do 2023 roku. Został zainicjowany przez Porozumienie Polskie Gry. Program pozwala rodzimym innowatorom realizować nowatorskie projekty w obszarach takich jak m.in.: projektowanie i wzornictwo w zakresie gier wideo, zastosowania Sztucznej Inteligencji, nowe narzędzia i mechanizmy interakcji czy rozszerzenie zastosowań technologii i narzędzi na inne dziedziny. W ramach wszystkich 4 konkursów GameINN dofinansowania w wysokości 474,3 mln zł przyznano 150 projektom. Ze względu na wysoki poziom projektów NCBR zwiększyło budżet IV konkursu o ponad 54 mln zł i przyznało 154,3 mln zł dofinansowania 43 firmom. To w przeważającej większości przedsiębiorcy z sektora MŚP. 

Moonlit to polska spółka gamingowa o softwearehous’owym rodowodzie. W ciągu kliku lat przed debiutem na giełdzie zajmowała się realizacją projektów oraz tworzeniem technologii dla innych spółek. Stworzony przez spółkę system wody Ultimate Water System jest wykorzystywany w takich grach  jak The Raft, Ultimate Fishing czy Uboat. Od 2019 r. koncentruje się na własnym planie wydawniczym. Obecnie spółka pracuje nad symulatorem z elementami survivalu Baikonur, symulatorem składania modeli Model Builder oraz symulatorem trenera psów Dog Trainer.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Moonlit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Moonlit ruszył z ofertą nowych akcji. Zapisy potrwają do 25 sierpnia

  Krakowskie studio rozpoczęło drugą publiczną ofertę akcji, z której planuje pozyskać 2,5 mln zł. Zapisy potrwają do 25 sierpnia. Środki zebrane z emisji spółka planuje przeznaczyć na dokończenie i produkcję symulatorów Model Builder i Dog Trainer.

 • Moonlit pokaże Model Buildera na G-Fusion Live Show w Azji

  MOONLIT pojawi się na największych azjatyckich targach gier komputerowych – G-Fusion Live Show. Wydarzenie online, które odbędzie się w dniach 6 - 8 sierpnia 2020 pozwoli producentowi symulatorów na dotarcie z prezentacją Model Buildera potencjalnie do kilkudziesięciu milionów osób w Chinach – największym światowym rynku gamingowym.

 • Moonlit: Skoncentrowaliśmy się na projektach wyróżniających się wysokim potencjałem sprzedażowym

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Michał Gardeła, prezes MOONLIT. Tematem spotkania online była rewolucja, jaka w ostatnim czasie dokonała się w spółce. Nie zabrakło też pytań o bieżące projekty i plany na kolejne kwartały.

 • NCBR: W ramach 4. konkursu GameINN przyznano 154,38 mln zł dofinansowań

  Łącznie 43 projekty podmiotów z branży gamingowej zostały zakwalifikowane do otrzymania 154,38 mln zł dofinansowania w ramach 4. konkursu GameINN. Wartość projektów to 226,63 mln zł, poinformowało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wśród dofinansowanych firm są m.in.: MOONLIT, Artifex Mundi (dwa projekty), Carbon Studio (dwa projekty), T-Bull, Boombit, Techland i Klabater.

 • Moonit Games stworzy symulator trenera psów

  Producent gier ujawnił szczegóły swojego najnowszego projektu - gry Dog Trainer. Wydawcą tytułu będzie spółka odpowiedzialna za sukces gry House Flipper - Frozen District. Premiera symulatora na PC planowana na przełom 2021/2022 r.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR