Moonlit ruszył z ofertą nowych akcji. Zapisy potrwają do 25 sierpnia

Omawiane walory:

Krakowskie studio rozpoczęło drugą publiczną ofertę akcji, z której planuje pozyskać 2,5 mln zł. Zapisy potrwają do 25 sierpnia. Środki zebrane z emisji spółka planuje przeznaczyć na dokończenie i produkcję symulatorów Model Builder i Dog Trainer.

Od wtorku inwestorzy mogą składać zapisy na akcje krakowskiego studia gier Moonlit. W puli jest blisko 0,5 mln nowych walorów serii E po cenie 5 zł za sztukę. Ustalona cena jest o blisko 15 proc. niższa od poniedziałkowego kursu zamknięcia. We wtorek jedna akcja Moonlit kosztuje ok. 5,20 zł.

Zapisy są przyjmowane osobiście w siedzibie spółki lub w formie elektronicznej, poprzez wypełnienie i odesłanie formularza dostępnego na stronie spółki.

Środki pozyskane z emisji Moonlit chce przeznaczyć na dalszą produkcję sztandarowych gier – Dog Trainera i Model Buildera. Prezes Michał Gardeła podczas wtorkowej konferencji dodał, że lwia część środków trafi na realizację symulatora trenera psów. Gra ma zadebiutować w 2021 r.

– Obie produkcje stanowią bazę do ciągłej rozbudowy o nowe funkcjonalności dodawane w ramach DLC, które rozplanowaliśmy na kilka lat wprzód. Gry na bieżącym etapie produkcji cieszą się niezwykłą przychylnością graczy, o czym świadczą ciągle rozwijające się wishlisty i ponadprzeciętna aktywność fanów w social media. Z drugiej strony gry budzą również ogromne zainteresowanie wśród potencjalnych partnerów biznesowych – komentuje Michał Gardeła, prezes Moonlit.

Termin Wydarzenie
10 sierpnia 2020 Publikacja dokumentu ofertowego
11 sierpnia 2020 Rozpoczęcie przyjmowanie zapisów i wpłat na akcje oferowane
25 sierpnia 2020 (do godz. 18:00) Zakończenie przyjmowania zapisów i wpłat na akcje oferowane
do 4 września 2020 Przydział akcji oferowanych
do 4 września 2020 Podanie do publicznej wiadomości wyników oferty
do 15 września 2020 Zwrot nadpłaconych kwot (w przypadku nadsubskrypcji)
>> Dokument ofertowy i formularz zapisu na akcje Moonlit znajdziesz tutaj

Drugi z kluczowych tytułów to Model Builder, czyli symulator modelarza. Gra ma trafić na rynek już w IV kwartale tego roku. W ubiegłym tygodniu Moonlit prezentował tytuł na największych azjatyckich targach gier komputerowych – G-Fusion Live Show. Podczas konferencji Michał Gardeła zaznaczył, że Model Builder był drugim po Cyberpunku najgłośniejszym polskim tytułem prezentowanym na targach. Spółka wciąż prowadzi rozmowy z kilkoma międzynarodowymi podmiotami w sprawie współpracy przy wydaniu gry, ale nie wyklucza też opcji publishingu we własnym zakresie.

– Spółka jest w tej chwili w pełni skupiona na dopracowywaniu Model Buildera. Widzimy w nim olbrzymi potencjał, spotykamy się z naturalnym zainteresowaniem ze strony branży i społeczności modelarskiej. Nie chcemy jej zawieść, bo to nasi klienci. Mamy zamiar rozbudować tę grę, aby nikt nie myślał nawet o potencjalnym konkurowaniu z nami. Nasza gra będzie pozwalać na olbrzymią swobodę w sklejaniu modeli – chcemy dać graczom olbrzymie zaplecze do uwolnienia swojej kreatywności – zarówno profesjonalnie i hobbystycznie. Przygotowujemy grę także w ten sposób, aby dało się zagrać w nią „śmiesznie” – by w ten sposób zachęcić streamerów YT/Twitch do grania live i tym samym nakręcania promocji gry. Modelarstwo to pasja i hobby wielu z członków naszego zespołu, rozumiemy potrzeby naszych graczy – mówił podczas lipcowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl Michał Gardeła.

>> Zapis całego spotkania online z Michałem Gardełą, prezesem Moonlit znajdziesz tutaj

W tym roku Moonlit przeszedł wielką metamorfozę. Studio przede wszystkim zmieniło plan wydawniczy, dokonało szeregu zmian we władzach oraz wprowadziło program motywacyjny dla zespołu. Nowa filozofia spółki zakłada koncentrację na mniejszej liczbie projektów wyróżniających się wysokim potencjałem sprzedażowym. Niszą, na którą stawia Moonlit są symulatory dla pasjonatów, na wzór takich produkcji jak House Flipper czy Cooking Simulator.

– Wiele nauczyliśmy się w ciągu ostatniego roku, co pozwoliło nam na znalezienie naszej własnej specjalizacji. Znaleźliśmy nie tylko odpowiadający nam model biznesowy, ale także misję – jest nią tworzenie wirtualnej przestrzeni dla ludzi poszukujących miejsca do rozwijania swoich pasji. Chcemy, aby nasze gry pozwoliły użytkownikom na pokonanie wszelkich barier, związanych z brakiem czasu, dysponowaniem odpowiednimi środkami finansowymi, czy innymi ograniczeniami rzeczywistości – mówi prezes Gardeła.

Moonlit to polski gamingowy software house zamierzający poszerzyć swoją działalność o segment produkcji gier własnych. Zadebiutował na NewConnect w połowie 2019 r. We wtorek kurs akcji spada o 11 proc. do 5,20 zł. Za to licząc od początku roku spółka jest na solidnym plusie. Tylko od stycznia na akcjach Moonlit można było zarobić ponad 60 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Moonlit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Moonlit podpisał pierwsze umowy licencyjne do Model Buildera

  MOONLIT rozpoczął okres wrześniowych imprez PAX Online X EGX Digital oraz Digital Dragons Showcase od podpisania umów licencyjnych z AK Interactive oraz Hobby Zone. Spółka zaprezentowała również nową odsłonę Model Buildera, publikując zaktualizowane demo gry.

 • Moonlit uplasował emisję akcji. Stopa redukcji przekroczyła 60 proc.

  Producent dedykowanych symulatorów przydzielił akcje oferowane w drugiej publicznej ofercie akcji. Popyt inwestorów znacznie przewyższył liczbę oferowanych akcji. Inwestorzy złożyli łącznie zapisy na 892 800 akcji o wartości 4 mln 454 tys. zł, podczas gdy w ramach oferty można było nabyć maksymalnie 499 999 akcji o wartości 2,5 mln zł. 

 • Moonlit pokaże Model Buildera na G-Fusion Live Show w Azji

  MOONLIT pojawi się na największych azjatyckich targach gier komputerowych – G-Fusion Live Show. Wydarzenie online, które odbędzie się w dniach 6 - 8 sierpnia 2020 pozwoli producentowi symulatorów na dotarcie z prezentacją Model Buildera potencjalnie do kilkudziesięciu milionów osób w Chinach – największym światowym rynku gamingowym.

 • Moonlit: Skoncentrowaliśmy się na projektach wyróżniających się wysokim potencjałem sprzedażowym

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Michał Gardeła, prezes MOONLIT. Tematem spotkania online była rewolucja, jaka w ostatnim czasie dokonała się w spółce. Nie zabrakło też pytań o bieżące projekty i plany na kolejne kwartały.

 • Moonlit otrzyma 1,13 mln zł dofinansowania w ramach programu GameINN

  MOONLIT zakwalifikował się do IV edycji programu GameINN realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Spółka otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,13 mln zł na opracowanie technologii realistycznego graficznego i fizycznego odwzorowania wody w silniku Unity.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR